На які підводні камені можна потрапити при оформленні депозиту?
Оформлення депозиту має менше ризиків, ніж кредит, але все ж вони є.
Перш за все, банки залучають клієнта плаваючими ставками. На білбордах ми часто бачимо рекламу з великою, вище середньоринкової ставкою депозиту, але, прийшовши в банк і дізнавшись подробиці, виявляється, що дана ставка буде лише один місяць і то в кінці терміну. А перший місяць, швидше за все, вона буде набагато меншою.
Тому вважайте ефективну ставку, тобто той відсоток, який Вам будуть нараховувати на весь період вкладу. Відразу цікавтеся, який буде ставка в разі дострокового зняття коштів. Зазвичай в такому випадку вона зменшується до 1% або навіть 0,5%.
Якщо розумієте, що незабаром гроші Вам знадобляться, то краще відкривати універсальні рахунки або оформляти депозити з частковим зняттям. Але і в цьому випадку потрібно дуже уважно читати договір, щоб уникнути підступу.
Банки не вічні, тому перестрахуйтеся. Краще класти на депозит не більше 200 тис. Грн. Саме ця сума є максимальною, яку в разі чого Вам зможе повернути державу. Для цього при оформленні депозиту упевніться, що банк є учасником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Але пам'ятайте, що вклади в золоті під компенсацію Фонду не потрапляють.
Джерело: Судово-юридична газета