flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Роль українських судів у гарантуванні поваги до прав людини через застосування стандартів міжнародного гуманітарного права

20 липня 2017, 15:02

18 липня 2017 року в місті Києві Національною школою суддів України спільно з Програмою Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Нове правосуддя” проведено засідання круглого столу суддів місцевих загальних та апеляційних судів на тему: “Роль судів у гарантуванні поваги до прав людини через застосування стандартів міжнародного гуманітарного права”.

Відкрили засідання круглого столу виконуюча обов’язки ректора Національної школи суддів України, кандидат юридичних наук, професор, заслужений юрист України Наталія Шукліна,заступник керівника Програми USAID реформування сектору юстиції “Нове правосуддя” Наталія Петрова  та член Ради суддів УкраїниЛюдмила Волкова.

Модератори заходу –  Наталія Шукліна, Наталія Петрова.

Першу сесію засідання круглого столу розпочав доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат юридичних наук, голова Європейського комітету з питань запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню Микола Гнатовський, який зосередив увагу суддів на нормах міжнародного гуманітарного права та практиці їх застосування в Україні у справах із захисту прав осіб, які постраждали від конфлікту.

Під час другої сесії учасники розглянули ключові досягнення та перепони до застосування норм міжнародного гуманітарного права національними судами. Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзерознайомила з результатами моніторингу щодо підзвітності та адміністрування судової влади. Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина зробив короткий огляд ініційованих Україною справ проти Російської Федерації, а доцент кафедри міжнародного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса ШевченкаАнтон Кориневич зосередив увагу на важливому питанні щодо воєнних злочинів та відповідного законопроекту про зміни до Кримінального кодексу України.

Третю сесію було присвячено розгляду питання щодо відновного та карального правосуддя в ситуації збройного конфлікту. Юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Надія Волкова розповіла про незаконне позбавлення волі, фізичні та психологічні тортури і надання захисту постраждалим. Експерт із ґендерних питань Програми USAID реформування сектору юстиції “Нове правосуддя” Марина Руденкозапропонувала до розгляду питання щодо доступу до правосуддя постраждалих унаслідок конфлікту жертв сексуального та ґендерно-обумовленого насильства.

Джерело:Офіційний сайт Національної школи суддів України