Практику розгляду справ про адміністративні правопорушення узагальнили в Крижопільському районному суді Вінницької області. У документі водіям рекомендують не відмовлятися від огляду в разі зупинення працівниками Державної автомобільної інспекції.
Однією з проблем, що виникають при застосуванні судами чинного законодавства під час розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені в ст.130 Кодексу про адміністративні правопорушення, автори узагальнення назвали неналежним чином оформлені працівниками ДАІ протоколи.
Наголошується, що досить часто реквізити документа заповнюються нерозбірливим почерком, у деяких випадках незрозумілою мовою, у розділі відомостей про особу, яка вчинила правопорушення, не зазначаються дані про її фактичне місце проживання на час скоєння правопорушення.
Ще однією проблемою судді вважають систематичну неявку до суду правопорушників, які в такий спосіб намагаються уникнути адміністративної
відповідальності за скоєне, що фактично унеможливлює виконання судом вимог ст.280 КпАП стосовно встановлення всіх необхідних обставин, зокрема тих, що пом’якшують або обтяжують відповідальність особи, а також інших обставин, які мають значення для правильного вирішення справи.
Судді рекомендують працівникам ДАІ при складанні адміністративного протоколу вимагати в правопорушника відомості про ідентифікаційний код і зазначати його в протоколі, оскільки відсутність таких відомостей є перешкодою для виконання постанов суду про адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Водіям законники нагадують, що у випадку, коли їх зупинила посадова особа ДАІ за підозрою в керуванні транспортним засобом у стані алкогольного чи іншого сп’яніння, відмова від проходження огляду неодмінно потягне за собою накладення стягнення. Огляд же допоможе довести, що рівень алкоголю в крові не перевищує допустимого значення.
Джерело: http://zib.com.ua/