flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Судді підсумували практику щодо розбою

31 березня 2015, 09:30

         В Київському районному суді м.Одеси підготували узагальнення судової практики щодо розгляду кримінальних проваджень про злочини, вчинені особами за ст. 187 Кримінального кодексу (Розбій), за 2014 рік.

Як відзначається, саме розбій є найбільш небезпечним діянням серед усіх злочинів проти власності. Це обумовлено тим, що, вчиняючи його, особа посягає не лише на право власності, а й на такі найвищі соціальні цінності - здоров'я або життя людини. Понад те, диспозиція ст.187 КК побудована таким чином, що напад (поєднаний із насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи, яка зазнала нападу, або з погрозою застосування такого насильства) є своєрідним способом заволодіння чужим майном, який передує безпосередньому вилученню майна або здійснюються одночасно з ним.   

За 2014 рік до Київського районного суду м. Одеси надійшло 7 кримінальних проваджень, тоді як, за 2013 рік надійшло 15 проваджень. У 2014 р. суддями було розглянуто 4 кримінальних проваджень за обвинуваченням 5 осіб за ст. 187 ч. 2 КК України та 1 кримінальне провадження за обвинуваченням 1 особи за ст. 187 ч. 3 КК України. Усі справи розглянуті з постановленням обвинувальних вироків та в усіх справах осіб засуджено до позбавлення волі на певний строк. Наприклад, 21.01.2013 року засуджений Ч., з метою заволодіння майном Х., під приводом перевірки електролічильників, проник в квартиру з застосуванням насильства, яке є небезпечним для життя та здоров'я, заволодів грошовими коштами, золотим ланцюгом, мобільним телефоном, ключами від автомобіля. Особу було засуджено до 7 років позбавлення волі із конфіскацією усього майна, яке є його власністю.    

За усіма кримінальними справами від засуджених або захисників надходили апеляційні скарги. Справи направлялись до апеляційного суду Одеської області, а усі рішення Київського районного суду м. Одеси були залишені в силі. Вказані кримінальні справи розглядались із дотриманням розумних строків розгляду справ, що є надзвичайно важливим для належного здійснення правосуддя цієї категорії справ. На оперативність розгляду справ також впливає якість розслідування кримінальних справ органами досудового розслідування, зокрема кваліфікація злочинів.   

Проаналізувавши вищевказане можна зробити висновки, що за 2014 рік кількість кримінальних проваджень які надійшли до суду в порівнянні з 2013 роком зменшилась майже у 2 рази, але якість та оперативність розгляду справ залишається на належному рівні.  

Джерело: http://zib.com.ua/