Якщо податківці не встигають учасно подати матеріали про порушення до суду, притягнути платника податків до відповідальності стає неможливим.
У Бердичівському міськрайонному суді Житомирської області узагальнили практику розгляду справ про адміністративні правопорушення за ст.163-2 КпАП.
Відповідно до вказаної норми неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків і зборів тягне за собою накладення штрафу у розмірі від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За період, що аналізується, суд повернув для належного оформлення 2 справи.
Наприклад, матеріали стосовно Особи 1 направлено на доопрацювання у зв’язку з виявленням розбіжностей між датою вчинення проступку та розміром податку як у самому протоколі про правопорушення, так і між ним та актом перевірки своєчасності сплати податку на додану вартість.
Закрито за закінченням строку притягнення до адміністративної відповідальності 4 провадження. До закриття справ призводить, зокрема, недотримання уповноваженими посадовими особами державної податкової інспекції вимог ст.38 КпАП щодо строків накладення стягнення та несвоєчасне направлення матеріалів до суду.
Так, закрито провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності Особи 2 у зв’язку із закінченням строку накладення стягнення. Протокол надійшов до суду з пропуском строку.
З причини неявки правопорушників на виклики до суду були випадки порушення ст.277 КпАП щодо строків розгляду справ, хоча осіб, яких притягували до адміністративної відповідальності, про час і місце розгляду справи повідомляли завчасно і належним чином.
У 2-х справах провадження було закрито у зв’язку з відсутністю в діях осіб складу адміністративного правопорушення.
Так, у справі, порушеній проти Особи 3, було встановлено, що реєстр бюджетних фінансових зобов’язань поданий до Державного казначейства в межах граничного строку, встановленого для сплати податку на додану вартість. Кошти для сплати податку
на рахунок підприємства надійшли. Того ж дня проведено відповідну операцію. Отже, ознаки складу адміністративного правопорушення немає.
Тридцять одну особу звільнено від адміністративної відповідальності у зв’язку з малозначністю вчиненого правопорушення, їм оголошено усне зауваження.
Джерело : http://zib.com.ua/