В Закон про охорону дитинства вводиться механізм прийняття рішень щодо дитини на основі принципу забезпечення найкращих її інтересів та запроваджуються норми щодо захисту дітей, які постраждали внаслідок воєнний дій чи збройних конфліктів.
Відповідні норми передбачені законопроектом №2254“Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми”, який сьогодні було прийнято за основу. Зауважимо, цей проект буде доопрацьовано з урахування кількох схожих проектів, які винесено на розгляд парламенту.
Проект також передбачає функціонування патронату над дітьми та визначає умови, при яких орган опіки та піклування може влаштовувати до сімей патронатних вихователів дітей, які потрапили в складні життєві обставини.
Відповідно до проекту дитина, яка перебуває у складних життєвих обставинах - дитина, яка потрапила в умови, що негативно впливають на її
життя, стан здоров’я та розвиток у зв’язку із інвалідністю; тяжкою хворобою; безпритульністю; перебуванням у конфлікті з законом; залученням до найгірших форм дитячої праці; залежністю від психотропних речовин та інших шкідливих залежностей; насильством та жорстоким поводженням в сім’ї; ухилянням батьків, осіб, які їх замінюють від виконання своїх обов’язків; обставинами стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф, воєнних дій чи збройних конфліктів, тощо, що встановлено за результатами оцінки потреб дитини.
У разі, якщо у зв’язку зі складними життєвими обставинами дитина тимчасово не проживає чи не може проживати зі своїми батьками, її догляд та виховання можуть здійснювати сім’я родичів, знайомих, патронатних вихователів; центри соціально-психологічної реабілітації дітей, притулки для дітей служб у справах дітей, інші спеціальні установи для дітей (незалежно від суб’єкта права власності та підпорядкування), у яких створені належні умови для проживання, виховання, навчання та реабілітації дитини у відповідності до її потреб.
Джерело: http://zib.com.ua/