28 вересня 2015 року у ВССУ обговорили питання реформування судової системи України в контексті змін до Конституції та законів України.
Захід організовано в рамках спільного проекту ВГО «Асоціація суддів України» та USAID «Справедливе правосуддя» «Розробка та імплементація національних стандартів незалежності суддів України на основі міжнародних та європейських стандартів і досвіду судових систем світу».
У роботі круглого столу взяли участь судді ВССУ, апеляційних та місцевих судів, представники органів державної влади.
Відкриваючи захід, з вступним словом до присутніх звернулася президент Асоціації суддів України, суддя ВССУ Олена Євтушенко. Зокрема, вона підкреслила актуальність обраної тематики, закликавши колег брати активну участь в обговоренні та напрацюванні пропозицій для оновлення не лише положень Основного Закону України, а й процесуального законодавства. Необхідність врахування пропозицій суддівської спільноти, зазначила Олена Євтушенко, вже сприйнята законодавцем. Ми, судді, бачимо, як працює той чи інший закон з точки зору практики, тому повинні скористатися можливістю напрацювати ефективні зміни до законодавства.
Суддя, секретар Пленуму ВССУ, член Конституційної Комісії України Дмитро Луспеник виступив з доповіддю, в якій йшлося про стан реформування судової системи України, зокрема про основні положення змін до Конституції України, які спрямовані на деполітизацію судової влади та посилення гарантій незмінюваності та незалежності суддів.
Як повідомив Дмитро Луспеник, робоча група Конституційної Комісії з питань правосуддя та суміжних правових інститутів підготувала відповідний проект змін до Конституції України, який отримав попередній схвальний висновок Венеціанської комісії. Напрацьовані положення є компромісними, консенсусними, оскільки були враховані зауваження всіх представників робочої групи та інші пропозиції та зауваження, що надходили до КК. Наприкінці жовтня Венеціанська комісія надасть свої заключні висновки щодо проекту, після чого нам важливо почути думку громадян. Буде проведено активне громадське обговорення запропонованих змін, підкреслив доповідач.
У доповіді судді ВССУ зазначалося також про зміни до Конституції щодо Конституційного Суду України, а також ті, що стосуються суміжних правових інститутів, зокрема прокуратури, адвокатури та виконавчої служби.
Джерело: http://sc.gov.ua/ua