flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Пропонується встановити порядок передачі кримінальних виробництв з прокуратури в НАБ

18 грудня 2015, 10:00

        Зміни покликані усунути перешкоди для проведення ефективного слідства у кримінальних виробництвам

У парламенті зареєстрований законопроект № 3651 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо встановлення порядку передачі кримінальних виробництв, що розслідуються слідчими органів прокуратури, в Національне антикорупційне бюро України)» (ініціатори - нардепи від БПП С. Лещенко та В. Чумак).

Справа в тому, що на сьогодні в Головному слідчому управлінні ГПУ знаходиться більше 2,5 тис. кримінальних виробництв, підслідних НАБУ. Негайної передати ці виробництва в НАБУ неможливо, зокрема, через відсутність в законодавстві чіткої регламентації процедури передачі. Законопроектом пропонується встановити, що після введення в дію ч. 5 ст. 216 КПК матеріали кримінальних виробництв, досудове розслідування яких здійснюється органами прокуратури, передаються слідчими органів прокуратури Національному антикорупційному бюро України на підставі постанови прокурора в наступному порядку:

 - слідчі органів прокуратури в 2-місячний термін після введення в дію зазначеної норми направляють до НАБУ інформацію  про кримінальні виробництвах, що знаходяться у провадженні слідчих органів, і які підслідні НАБУ; 

- необхідність і доцільність передачі слідчими органів прокуратури матеріалів кримінальних виробництв в НАБУ вирішується керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, його першим заступником та заступником в кожному індивідуальному випадку;

 - кримінальні виробництва, на передачу яких в НАБУ до 26 січня 2016 не отримано згоди керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, його першого заступника і заступника, залишаються у провадженні слідчих органів прокуратури до завершення їх розслідування, але на строк не більше ніж 5 років з дня набрання чинності КПК. 

У разі неефективного досудового розслідування кримінальних виробництв, які продовжують перебувати у провадженні слідчих органів, керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, його перший заступник і заступник вправі мотивованою постановою доручити здійснення досудового розслідування Національне антикорупційне бюро України. Зміни покликані усунути перешкоди для проведення ефективного слідства у кримінальних виробництвам.

Джерело: http://jurliga.ligazakon.ua/