flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Роз'яснено особливості прийняття в експлуатацію будинків і деяких інших споруд

22 січня 2016, 14:19

         Співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників

Державна архітектурно-будівельна інспекція в листі № 40-70-2015-1829 роз'яснила деякі питання у сфері містобудівної діяльності.

Пунктом 2 розділу III Порядку прийняття в експлуатацію та проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будівель і будівель і споруд с / г призначення I та II категорій складності, які побудовані без дозволу на виконання будівельних робіт (далі - Порядок), встановлено, що замовник або його уповноважена особа подає до органу державного архітектурно-будівельного контролю за місцезнаходженням об'єкта заяву про прийняття в експлуатацію об'єкта.

До заяви додаються:

- 2 примірники заповненої декларації;

- Звіт про проведення техобстеження об'єкта з інформацією про можливості надійної і безпечної експлуатації такого об'єкта (крім індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 кв. м включно, господарських будівель і споруд загальною площею до 100 кв. м включно);

- Засвідчені в установленому порядку копії:

1) документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщений об'єкт;

2) техпаспорта (з відміткою про проведений техобследованіі у випадках, передбачених п. 6 р. II Порядку).

Заява про прийняття в експлуатацію об'єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об'єкта (при їх наявності).

Слід зазначити, що згідно зі ст. 88 ЗК володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою, що перебуває у спільній частковій власності, здійснюються за згодою всіх співвласників згідно з договором, а у разі недосягнення згоди - в судовому порядку.

Частиною 3 ст. 89 ЗК визначено, що володіння, користування та розпорядження земельною ділянкою спільної сумісної власності здійснюються за договором або законом.

Також частинами 3 та 4 ст. 357 ЦК встановлено, що співвласник має право на відповідне збільшення своєї частки у праві спільної часткової власності, якщо поліпшення спільного майна, які не можна відокремити, зроблені співвласником своїм коштом за згодою всіх співвласників, з додержанням встановленого порядку використання спільного майна.

Співвласник житлового будинку, іншої будівлі, споруди може зробити у встановленому законом порядку за свій рахунок добудову (прибудову) без згоди інших співвласників, якщо це не порушує їхніх прав. Така добудова (прибудова) є власністю співвласника, який її зробив, і не змінює розміру часток співвласників у праві спільної часткової власності.

Джерело: http://jurliga.ligazakon.ua/