Нацполіція нагадує водіям, що перетинати залізничні колії можна тільки на залізничних переїздах . У місцях, де облаштовані спеціальні настили, робити це категорично заборонено і дуже ризиковано.
Наближаючись до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, слід керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і розміткою. Необхідно обов'язково переконатися, що не наближається поїзд.
Якщо перед переїздом немає розмітки або дорожніх знаків, що визначають кількість смуг руху, тоді транспортним засобам дозволено рухатися через переїзд тільки в один ряд.
Рух через залізничний переїзд забороняється в наступних випадках:
- якщо черговий по переїзду подає сигнал заборони руху - стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом (червоним ліхтарем, прапорцем) або з витягнутими в сторони руками;
- шлагбаум опущений або почав опускатися;
- включений заборонний сигнал світлофора або звуковий сигнал;
- за переїздом утворився затор, який змусить водія зупинитися на переїзді;
- до переїзду в межах видимості наближається поїзд (локомотив, дрезина).
Водіям також заборонено самовільно відкривати шлагбаум, об'їжджати його або транспортні засоби, які стоять перед переїздом, коли рух через нього заборонено.
За порушення правил руху через залізничні / д переїзд водієві доведеться заплатити штраф у розмірі 340 грн .
За в'їзд на переїзд у випадках, коли рух через нього заборонено, зокрема, при закритому шлагбаумі або коли до нього наближається поїзд, на заборонний сигнал світлофора або жест регулювальника, порушника чекає штраф в розмірі 850 грн з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого, або позбавлення прав на термін від 6 місяців до 1 року , або адмінарешт від 7 до 10 діб
Джерело: ЮрЛіга