Скадовським районним судом Херсонської області розглянуто кримінальне провадження стосовно громадянина України, який переслідуючи єдиний злочинний намір, спрямований на посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, умисно вчиняв дії з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку встановленого Конституцією України, тобто вчинив злочин, передбачений ст. 110 ч. 1 КК України (у редакції Закону України від 05.04.2001 року № 2341 – ІІІ).
Вироком Скадовського районного суду Херсонської області від 4 серпня 2016 року затверджено угоду про визнання винуватості укладену між прокурором відділу прокуратури Херсонської області, якому надані повноваження прокурора в кримінальному провадженні з одного боку і обвинуваченим в цьому провадженні, якого визнано винним у вчинені інкримінованих злочинів та призначено йому узгоджене сторонами провадження покарання:
за ч. 1 ст. 110 КК України (у редакції Закону України від 05.04.2001 року № 2341 – ІІІ) у виді 1 рік позбавлення волі;
за ч. 1 ст. 263 КК України із застосування ст. 69 КК України у виді 2 роки позбавлення волі.
На підставі ч. 1 ст. 70 КК України, за сукупністю злочинів, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим визначено остаточне покарання обвинуваченому у виді 2 роки позбавлення волі з відбуванням покарання в кримінально-виконавчій установі закритого типу.
Для довідки
Відповідно до ст. 468 КПК України, у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Згідно з ч. 4 ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
Потерпілі у зазначеній справі відсутні. Матеріальну шкоду не завдано.
Отже, можливе укладання угоди про визнання винуватості.
Разом з тим, до уваги громадськості, зауважимо, що відповідно до ч.1 ст.475 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
Тобто, у тому випадку, коли угода відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України та відсутні підстави для відмови у її затвердженні, суд визначає обвинуваченому міру покарання не на свій розсуд, а призначає лише ту міру покарання, яку узгодили сторони при укладанні угоди про визнання винуватості.