Верховна Рада України хоче ввести сучасні IТ-технології для захисту інформації, телекомунікації та інформаційно-телекомунікаційні системи.
Також планує унеможливити несанкціонованих змін, додавання або видалення, копіювання або розголошення конфіденційної інформації.
Так, 7 листопада 2016 року в Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 5369 «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення)».
Ініціатором законопроекту виступив Кабінет Міністрів України.
Потрібно ввести сучасні I Т-технології
Згідно ст. 84 Угоди про асоціацію між Україною з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії та їх державами-членами з іншого боку, українське митне законодавство має поступово наближатися до митного законодавства ЄС на основі принципу найкращих зусиль.
Однією з фундаментальних основ здійснення державної митної справи є розробка, впровадження та використання сучасних ІТ-технологій, які ґрунтуються як на завданнях, визначених національним законодавством, так і на завданнях, що випливають із зобов'язань України в рамках міжнародних договорів. Особливої уваги потребує питання повноти, достовірності і захисту інформації, яка виходить, створюється і обробляється органами доходів і зборів.
«Також є необхідність усунути підстави для неоднозначного тлумачення існуючих положень Митного кодексу в частині ввезення ниток, тканин і матеріалів для виробництва спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів)», - зазначає міністр фінансів Олександр Данилюк .
Проектом пропонується передати інформаційні, телекомунікаційні та інформаційно-телекомунікаційні системи і засоби їх забезпечення, розроблені, виготовлені або придбані органами доходів і зборів до сфери управління Міністерства фінансів України, а також уточнити коди згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності спеціальних засобів індивідуального захисту.
Основна мета законопроекту
Як наголошується в пояснювальній записці, основна мета розробки законопроекту - передачі від Державної фіскальної служби до Міністерства фінансів інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем і засобів їх забезпечення, що використовуються органами доходів і зборів, з метою їх подальшого супроводу і адміністрування Мінфіном, використання - Державної фіскальною службою.
Що буде забезпечувати прийняття законопроекту
Ухвалення законопроекту, зокрема, сприятиме забезпеченню таких основних пунктів:
неможливість прав володіння, адміністрування і користування інформаційними, телекомунікаційними та інформаційно-телекомунікаційними системами та засобами їх забезпечення між різними центральними органами виконавчої влади;
створення умов для захисту інформації;
неможливість несанкціонованого зміни, додавання або видалення, копіювання і поширення конфіденційної інформації.
Джерело: Судово-юридична газета