Рада встановила порядок добровільного приєднання територіальних громад до об'єднаних територіальних громад.
Також встановлено особливості діяльності органів і посадових осіб місцевого самоврядування територіальних громад, які приєдналися в період після приєднання - до набуття повноважень новообраною радою об'єднаної територіальної громади на чергових місцевих виборах.
Удосконалено механізм держпідтримки добровільного об'єднання територіальних громад і приєднання до об'єднаних територіальним громадам.
Сільський, селищний голова забезпечує вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного приєднання до об'єднаної територіальної громади та його громадське обговорення, яке проводиться протягом 30 днів з дня надходження такої пропозиції.
Після завершення громадського обговорення пропозицію подається до відповідної ради на наступну сесію для прийняття рішення про надання згоди на добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади.
Сільський, селищний голова після прийняття відповідною радою рішення про надання згоди на добровільне приєднання надсилає пропозицію до сільської, селищної, міської ради об'єднаної територіальної громади, до якої є намір приєднатися.
Рада об'єднаної територіальної громади на наступній сесії розглядає пропозицію щодо ініціювання добровільного приєднання і за результатами розгляду приймає рішення про надання згоди або про відмову у приєднанні.
Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)» ( проект №4772 ) прийнятий Верховною Радою на вечірньому засіданні 9 лютого.
Документ також містить порядок підготовки проекту рішення про добровільне приєднання до об'єднаної територіальної громади тощо
Джерело: ЮрЛіга