Досудовим розслідуванням злочинів, скоєних на території або в приміщеннях Державної кримінально-виконавчої служби займуться її слідчі підрозділи.
Слідчі підрозділи розглядають заяви і повідомлення про кримінальні правопорушення, вносять відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, проводять досудове розслідування злочинів, а також застосовують заходи щодо забезпечення відшкодування заподіяної шкоди.
Працівникам інших підрозділів забороняється втручатися в процесуальну діяльність слідчих. Також забороняється залучати слідчих до виконання функцій, не пов'язаних з розслідуванням злочинів.
Слідчий здійснює процесуальну діяльність відповідно до КПК . Всі рішення про направлення досудового розслідування і проведенні слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій слідчий приймає самостійно, за винятком випадків, коли законом передбачено одержання згоди прокурора, слідчого судді, суду, і несе відповідальність за їх виконання.
Організація діяльності слідчих підрозділів здійснюється на основі планування. Також слідчими підрозділами проводиться аналітична, методична та статистична робота.
Інструкція з організації діяльності слідчих підрозділів органу Державної кримінально-виконавчої служби затверджена наказом Мін'юсту від 8 лютого 2017 року № 313/5 .
Нагадаємо, раніше омбудсман і УГСПЛ закликали зупинити створення слідчих підрозділів кримінально-виконавчої служби.
Джерело: ЮрЛіга