4-6 квітня 2017 року в місті Одесі Національна школа суддів України у співпраці з Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Уряду Канади в межах проекту «Гарантування дотримання прав людини» проводить апробацію навчального курсу у формі тренінгу «Застосування статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практики Європейського суду з прав людини».
В рамках проходження підготовки для підтримання кваліфікації навчальний курс відвідали судді Скадовського районного суду Херсонської області Ведмідська Н.І., Клімченко М.І., Шабрацький Г.О.
Навчальний курс щодо застосування статті 8 Конвенції та практики ЄСПЛ розроблено групою суддів-розробників під керівництвом Тетяни Фулей та із залученням провідного експерта проекту Ірини Кушнір.
Навчальний курс розроблено у формі 3-х окремих тренінгів, а саме: 1,5-денного тренінгу для суддів цивільної спеціалізації, 1-денного тренінгу для суддів кримінальної спеціалізації та 1,5- денного тренінгу для суддів адміністративних суддів.
4–5 квітня проводився пілотний тренінг цього навчального курсу для суддів цивільної спеціалізації та 6 квітня – для суддів кримінальної спеціалізації.
Метою тренінгу було розкриття для учасників загального розуміння підходів та принципів статті 8 Конвенції, їх застосування з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.
Тренінг для усіх трьох спеціалізацій розроблено з використанням інтерактивних методів навчання дорослої високопрофесійної аудиторії та орієнтовано на суддів, які вже мають досвід роботи на посаді судді. Навчальний курс є «спеціалізований», оскільки присвячений практиці ЄСПЛ щодо окремої статті Конвенції, на доповнення до інших курсів із застосування Конвенції та практики ЄСПЛ, які розроблено в межах проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя», зокрема курсами для суддів загальних, адміністративних суддів, тренінгом із захистом права власності у світлі статті 1 Першого протоколу до Конвенції.
Тренінг із застосування статті 8 Конвенції, як й інші навчальні курси із застосування Конвенції та практики ЄСПЛ згадані вище, передбачає попереднє опрацювання учасниками рішень ЄСПЛ. Так, судді цивільної спеціалізації до початку проходження тренінгу повинні були опрацювати 5 рішень ЄСПЛ, судді кримінальної спеціалізації – 7 рішень.
Методологією тренінгу для суддів цивільної та кримінальної спеціалізацій було передбачено виконання експрес-опитування у формі тестування, міні-лекцію у форматі презентацій Power Point, виконання практичних та ситуативних завдань, демонстрацію відеоматеріалів.