Про розірвання строкового договору консультує Юридичний департамент МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ПИТАННЯ: Жінка перевели на іншу посаду на період перебування основного працівника у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Як бути з нею після виходу з відпустки основного працівника?
ВІДПОВІДЬ: Згідно зі статтею 2 Закону України «Про відпустки», право на відпустки працівникам забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на цей період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених законодавством. Це стосується і відпустки, що надається жінці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.
На час відсутності основного працівника, який перебуває в такій відпустці, на цю посаду може бути переведений інший працівник за умови дотримання вимог ст. 33 КЗпП. Такий переклад є тимчасовим, про його строковий характер потрібно вказати в наказі про переведення для заміщення посади відсутнього працівника. Оскільки жінка має право використовувати відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років частково, в зв'язку з чим і достроково приступити до роботи, в наказі про переведення для заміщення її посади іншим працівником доцільно вказувати, що такий працівник переводиться на термін відпустки по догляду за дитиною такої працівниці до дня її фактичного виходу з відпустки.
Після виходу на роботу основного працівника на попереднє місце роботи повертається працівник, який був переведений на цю посаду тимчасово.
Якщо на посаду працівника, тимчасово переведеного на посаду працівниці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, приймається інший працівник, він підлягає звільненню, оскільки з нею має укладатися відповідний строковий трудовий договір, про що також слід вказувати в наказі про прийняття на роботу, а саме: «такий-то працівник призначається на посаду на час переведення такого-то працівника на посаду такої-то працівниці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною, до дня її фактичного виходу на роботу».
Джерело: i.factor