flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Звернутися за допомогою в зв'язку з народженням в Криму і в зоні АТО можна буде протягом 30 місяців (проект)

27 квітня 2017, 14:20

  

Робочою групою, створеною при Комітеті з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму, розроблений компромісний законопроект щодо соціального захисту сімей з дітьми.

Зокрема, пропонується замінити допомогу при народженні дитини допомогою в зв'язку з народженням дитини, яка виплачується двома частинами.

Перша частина нараховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років, встановленого на день народження дитини, і надається в сумі:

- кратної 15 розмірам прожиткового мінімуму - на першу дитину;

- кратної 20 розмірам прожиткового мінімуму - на другу дитину;

- кратної 25 розмірам прожиткового мінімуму - на третю і кожну наступну дитину.

Друга частина допомоги нараховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей у віці до 6 років, встановленого на той календарний місяць, за який фактично здійснюється виплата, і з народженням дитини виплачується щомісяця протягом наступних від дня народження дитини 36 місяців.

Крім того, пропонується збільшити до 30 місяців термін подання звернення за призначенням допомоги у випадках: народження дитини на тимчасово окупованій або неконтрольованої території; важкої хвороби дитини чи її батьків.

Також пропонується виплачувати гарантований розмір допомоги на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків і тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від обов'язку по утриманню, на рівні не менше 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує 2 прожиткових мінімуми для дитини або якщо сім'я утримує дитину з інвалідністю.

Розмір державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям збираються закріпити на кожну дитину:

- у віці до 13 років - на рівні 25% прожиткового мінімуму для дитини (замість фіксованої суми в розмірі 250 грн.);

- на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на рівні 40% прожиткового мінімуму для дитини (замість фіксованих 500 грн.).

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму рекомендував прийняти за основу законопроект № 6063-д щодо забезпечення належного рівня соціального захисту сімей з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям.

Джерело: ЮрЛіга