Кабмін пропонує збільшити покарання за керування суднами в нетверезому стані, виробництво і зберігання наркотичних речовин і скасувати адмінарешт за управління несправним транспортом.
Так, 20 квітня 2017 року Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6401 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо удосконалення положень Кодексу з урахуванням практики Європейського суду з прав людини з питань застосування адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту».
Ініціатором законопроекту виступив Кабінет Міністрів України.
Який ряд змін пропонують внести до КУпАП
У пояснювальній записці говориться, що законопроект спрямований на вдосконалення положень Кодексу про адміністративні правопорушення України (КУпАП) в частині застосування адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту та порядку перегляду зазначених постанов про адміністративні правопорушення в апеляційному порядку.
Як наголошується в пояснювальній записці, на сьогодні поруч ст. КУпАП за окремі види адміністративних правопорушень передбачено стягнення у вигляді адміністративного арешту на термін від десяти до 15 діб.
Проектом Закону пропонується внести зміни в ст. 294 КУпАП та зменшити термін апеляційного перегляду справ про застосування стягнення у вигляді адміністративного арешту до трьох днів.
Разом з тим, з урахуванням статистичних даних по розгляду судами справ про адміністративні правопорушення, опублікованих на офіційному веб-сайті Державної судової адміністрації України, проектом Закону пропонується в окремих статтях КУпАП виключити адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту, збільшивши при цьому граничні межі інших видів стягнень .
Які зміни в КУпАП запропонував Кабмін
Так, незаконні виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних засобів або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах тягнуть за собою накладення штрафу від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн до 850 грн) або громадські роботи на строк від 20 до 60 годин.
За повторне керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового управління, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, а також яке вимагає обов'язковий технічний контроль, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700 грн) з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
Також законопроектом пропонує збільшити штраф при управлінні річковими або маломірними суднами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, і відмову від проходження встановленої перевірки на вживання алкоголю і наркотиків до 10 200 грн.
Особам, які не мають права керування річковими або маломірними суднами, пропонується збільшити штраф до 20 400 грн.
Крім цього, адмінарешт пропонується скасувати в разі, якщо людина порушила повторно протягом року порядок організації мітингів і демонстрацій.
Зменшення адміністративних правопорушень
Ухвалення законопроекту забезпечить приведення у відповідність до міжнародних стандартів та практики Європейського суду з прав людини положень КУпАП в частині зменшення кількості складів адміністративних правопорушень, за вчинення яких передбачено адміністративне стягнення у вигляді арешту, а також буде сприяти швидкому перегляду в апеляційному порядку рішень суду першої інстанції по питань застосування стягнення у вигляді адміністративного арешту.
Джерело: Судово-юридична газета