Міністерство освіти і науки не скасовувало батьківські комітети. Однак планується через новий Закон «Про загальну середню освіту» змінити правила їх створення та взаємодії зі школою.
Відповідне повідомлення опубліковане на сторінці Міністерства у зв’язку з поширенням інформації ЗМІ про буцімто скасування батьківських комітетів внаслідок скасування положення про батьківські комітети.
Як зазначили в МОН, у межах законних повноважень Міністерство не мало і не має стосунку до створення чи не створення в закладах загальної середньої освіти органів батьківського самоврядування (батьківських комітетів).
«Накази, що втратили чинність (№ 440 та 205), були складовою «старого» законодавства та за своєю правовою природою мали рекомендаційний характер і не містили жодних загальнообов’язкових норм. До того ж, повноважень у Міністерства на врегулювання питань діяльності (прав чи обов’язків) батьківського чи учнівського самоврядування немає», – наголосили в МОН.
У Міністерстві пояснили, що Закон «Про освіту» однозначно визначає наявність органу батьківського самоврядування як одного з органів управління закладом. «У новому Законі «Про загальну середню освіту» буде деталізовано порядок створення органу батьківського самоврядування та його відносин і взаємодії зі школою та її засновником (місцевими органами самоврядування). Міністерство вже працює над написанням відповідного Закону та планує подати його на розгляд Верховної Ради цього року», – ідеться в повідомленні МОН.
Наразі рішення про створення батьківських та/або учнівських комітетів все ще приймає сам заклад на загальних зборах трудового колективу. Тобто фактично наявність чи відсутність відповідних органів не залежить від бажання батьків або здобувачів освіти. Як зазначили в МОН саме це має змінити новий Закон «Про загальну середню освіту».