flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Огляд правових новин минулого тижня

21 травня 2018, 13:55

Шановні відвідувачі веб-сайту Скадовського районного суду Херсонської області! Пропонуємо ознайомитися з оглядом правових новин минулого тижня. Кожна новина містить посилання на джерело інформації.

  1. Стаж держслужби: Верховний Суд назвав фінансовий критерій

Якщо зарплата за посадою фінансувалася коштами господарського розрахунку, то період роботи на ній до стажу держслужби не зараховується. Такий висновок зробив Верховний Суд в постанові №818/186/15, текст якої друкує «ЗіБ».

З текстом можна ознайомитися за посиланням

 

  1. Верховний Суд звернув увагу на права поручителя при оскарженні рішення суду

У разі неоскарження рішення поручитель буде позбавлений можливості оспорити суму заборгованості, оскільки вона встановлена преюдиційним судовим рішенням. Такий висновок зробив ВС в постанові №0308/11788/12, текст якої друкує «ЗіБ».

З текстом можна ознайомитися за посиланням

 

  1. 5 суддів відрядили до інших судів

У зв’язку з виявленням надмірного рівня навантаження Вища рада правосуддя 15 травня ухвалила внести подання Президентові про відрядження п’яти суддів на один рік для здійснення правосуддя.

Під час засідання Вища рада правосуддя розглянула рекомендації Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на відрядження суддів до суду того самого рівня і спеціалізації для здійснення правосуддя та ухвалила внести подання Президентові України про відрядження строком на один рік для здійснення правосуддя суддів:

- Арцизького районного суду Одеської області Наталії Гусєвої — до Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області;

- Кремінського районного суду Луганської області Миколи Панчука — до Радивилівського районного суду Рівненської області;

- Ватутінського міського суду Черкаської області Лариси Пасацької — до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області;

Дзержинського міського суду Донецької області Анжеліки Соляник — до Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя;

Куйбишевського районного суду Запорізької області Вадима Ходька — до Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя.

Джерело

 

  1. ВККС оприлюднила 464 суддівських досьє

Вища кваліфікаційна комісія суддів України опублікувала 464 досьє другої групи суддів, які пройдуть кваліфікаційне оцінювання.

Так, станом на 15 травня 2018 року на сайті Вищої кваліфкомісії суддів в розділі «оцінювання» розміщено 464 досьє другої групи суддів, які проходять переатестацію.

Нагадаємо, що рішення про кваліфікаційне оцінювання другої групи суддів було прийнято Комісією 1 лютого 2018 року. Наразі друга група суддів здає іспити, після чого пройде психологічні тести, перевірку досьє і співбесіди з членами Комісії.

Кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді запроваджено у рамках судової реформи для всіх суддів України.

Ознайомитись з досьє суддів можна за посиланням.

Джерело

 

  1. Затверджено перелік продуктів, які перевірять на інспекційних постах митниці

Визначено продукти, які підлягають державному контролю на призначених прикордонних інспекційних постах.

Відповідний Перелік продуктів затверджено наказом Міністерства аграрної політики і продовольства від 26 березня 2018 року № 159, який набув чинності 18 травня 2018 року.

У переліку вказується код і назва товару згідно з УКТ ЗЕД, а також його характеристика.

Зокрема, перевірять товари таких груп:

- м'ясо та їстівні субпродукти;

- риба та ракоподібні, молюски та інші водні безхребетні;

- цукор і кондитерські вироби з нього;

- какао та продукти з нього;

- алкогольні і безалкогольні напої та оцет;

- фармацевтична продукція.

Шоколад та інші готові харчові продукти з вмістом какао перевірять виключно у разі вмісту продуктів тваринного походження.

Перевірці не підлягають кондитерські вироби (включаючи цукерки) та шоколад, які містять продукти тваринного походження, але:

1) не містять у своєму складі м'ясних продуктів;

2) складаються менше ніж наполовину з переробленого молочного продукту та є придатними для тривалого зберігання при температурі навколишнього середовища або під час виробництва були піддані кулінарній чи термічній обробці всього продукту у спосіб, за якого відбувається повна денатурація сировини, або з переробленого рибного чи яєчного продукту;

3) запаковані або герметично закриті в чистих контейнерах;

4) містять маркування українською мовою та супроводжуються документом, що в сукупності забезпечує надання інформації про категорію (вид) харчового продукту, країну походження, виробника, інгредієнти, обсяг і кількість упаковок.

Нагадаємо, що посилиться контроль за якістю харчових продуктів.

Джерело

 

  1. ПРИ ВИЛУЧЕННІ ПАСПОРТА СКЛАДАЄТЬСЯ АКТ І ВИДАЄТЬСЯ ДОВІДКА

Ці документи видадуть за новими зразками

Оновлені зразки документів, необхідних для вилучення (у тому числі тимчасового) паспорта громадянина України і закордонного паспорта, а також журналу їх обліку.

18 травня набув чинності наказ МВС від 13 квітня 2018 року № 311, яким затверджені нові зразки:

1) акта про вилучення / тимчасове вилучення паспорта громадянина України;

2) акта про вилучення / тимчасове вилучення паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

3) довідки про вилучення / тимчасове вилучення паспорта громадянина України;

4) довідки про вилучення / тимчасове вилучення паспорта громадянина України / паспорта громадянина України для виїзду за кордон;

5) журналу обліку актів та довідок про вилучення / тимчасове вилучення паспорта громадянина України / паспорта громадянина України для виїзду за кордон

Нагадаємо, паспорти можуть бути вилучені (у тому числі тимчасово) працівником територіального органу або підрозділу ДМС, уповноваженого суб'єкта, а за кордоном - зарубіжної дипломатичної установи у разі використання для скоєння злочину на території України або за кордоном, підробки, проведення службової перевірки оформлення з порушеннями вимог законодавства або в інших законних випадках. При вилученні складається акт і видається довідка.

Джерело

 

  1. Поліцейські можуть тимчасово вилучати дозволи на зберігання та носіння зброї

Власникам заборонено використовувати вогнепальну мисливську, пневматичну та охолощену зброю, пристрої за наявності вмотивованої постанови держвиконавця про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування такою зброєю.

Зміни внесено в Інструкцію про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів.

Відповідні зміни затверджено наказом МВС від 4 травня 2018 року № 372, який набув чинності 15 травня 2018 року.

Поліцейські мають право на підставі вмотивованої постанови держвиконавця тимчасово вилучати на відповідальне зберігання дозволина зберігання та носіння зброї із відповідним врученням боржнику зобов'язання (письмового документу). Воно надає право виключно на зберігання такої зброї. Дозвіл на зберігання, носіння зброї підлягає поверненню на підставі відповідної постанови державного виконавця, судового рішення.

Також за наявності вмотивованої постанови держвиконавця поліції заборонено давати згоду керівникам підприємств, установ, організацій та суб'єктам господарювання на укладення трудових договорів на виконання робіт, пов'язаних з виготовленням, ремонтом, придбанням, зберіганням, обліком, охороною, перевезенням і використанням предметів, матеріалів і речовин, на які поширюється дозвільна система.

Крім того, поліція забезпечить охорону вибухових матеріалів під час перевезень територією України.

Джерело

 

  1. ПОЗИЧАЛЬНИКИ МОЖУТЬ ОБИРАТИ БАНК З ОПТИМАЛЬНИМ КУРСОМ ДЛЯ КУПІВЛІ ВАЛЮТИ

Нацбанк розширює можливості для клієнтів-позичальників обирати оптимальний курс купівлі іноземної валюти для виконання зобов'язань перед уповноваженим банком-кредитором за кредитним договором.

Відповідні зміни передбачені постановою НБУ від 15 травня 2018 роки № 53 , яка набула чинності 17 травня.

Досі резидент-позичальник міг купувати іноземну валюту тільки через уповноважений банк, обслуговуючий кредитний договір. Тепер він зможе купувати її і через інші банки на власний вибір, в яких у нього має бути відкритий поточний рахунок в іноземній валюті.

Також регулятор передбачив можливість для нерезидентів купувати і репатріювати валюту у разі, якщо іноземні інвестиції були здійснені за рахунок капіталізації дивідендів.

Крім того, скасовується вимога, яка зобов'язувала банки здійснювати взаємні розрахунки по операціях купівлі-продажу інвалюти і банківських металів за гривні тільки після підтвердження угод. Тепер такі розрахунки можуть здійснюватися як до, так і після підтвердження угод по купівлі і продажу іноземних валют і банківських металів засобами Системи підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України.

Джерело

 

  1. РОЗШИРЕНО ПЕРЕЛІК ЛІКІВ ДЛЯ ЗАКУПІВЛІ ЧЕРЕЗ МІЖНАРОДНІ ОРГАНІЗАЦІЇ

Кабмін оновив перелік лікарських засобів і медичних виробів, що закуповуються спеціалізованими організаціями.

Зміни до Переліку лікарських засобів і медичних виробів, що закуповуються на підставі угод про закупівлю із спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі по напрямах використання бюджетних коштів в 2018 році за програмою "Забезпечення медичних заходів окремих державних програм і комплексних заходів програмного характеру" внесені постановою Кабміну від 16 травня 2018 № 366 і діють з 17 травня.

Вищезгадана постанова дозволить почати закупівлі:

- медикаменти для громадян, які страждають на орфанні метаболічні захворювання;

- медикаменти та медичні вироби для хворих у до- та післяопераційний період з трансплантації;

- медикаменти для дітей, хворих на дитячий церебральний параліч;

- медикаменти для лікування хворих на розсіяний склероз;

- медичні вироби для громадян, які страждають на бульозний епідермоліз;

- медикаменти для дітей, хворих на муковісцидоз;

- реактиви для проведення масового скринінгу новонароджених на фенілкетонурію, вроджений гіпотиреоз, муковісцидоз та адреногенітальний синдром;

- хіміотерапевтичні препарати, радіофармпрепарати та препарати супроводу для лікування онкологічних хворих.

Джерело

 

  1. ЗМІНЕНО ФОРМУ ЗАЯВИ ПРО ПРИЗНАЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ, КОМПЕНСАЦІЙ І ПІЛЬГ

Змінено форму заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій та пільг.

Відповідні зміни затверджено наказом Мінсоцполітики від 3 березня 2018 року № 322, який набуде чинності з дня опублікування.

Так, форму такої заяви доповнено новим пунктом. У ньому ставиться відмітка про тимчасову державну соціальну допомогу непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

Нагадаємо, що Мінсоцполітики затвердило форму такої заяви 21 квітня 2015 року.

Джерело