Шановні відвідувачі веб-сайту Скадовського районного суду Херсонської області! Пропонуємо ознайомитися з оглядом правових новин минулого тижня. Кожна новина містить посилання на джерело інформації.
Підготовлено доповідь про виконання Україною зауважень, наданих Комітетом ООН з прав людини щодо виконання положень Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.
Доповідь підготовлена Українською Гельсінською спілкою з прав людини (УГСПЛ),
8-9 червня 2013 року Комітет ООН з прав людини розглянув 7-му періодичну доповідь, надану Україною щодо виконання положень Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, а 23 липня 2013 року на 3002-му засіданні (CCPR/C/SR.3002) він прийняв заключні зауваження. За результатами розгляду Україні було надано близько 23 рекомендацій, що стосувалися таких напрямків, як боротьба з дискримінацією та расизмом, забезпечення гендерної рівності та свободи слова, запобігання жорстокому поводженню та домашньому насильству, викорінення торгівлі людьми.
Ознайомитись із доповіддю можна за посиланням.
Джерело: http://zib.com.ua/ua/133998-yak_ukraina_vikonue_rekomendacii_komitetu_oon_z_prav_lyudini.html
2 Суддів переводитимуть до реорганізованих судів разом зі справами
5 серпня набули чинності зміни до закону «Про судоустрій і статус суддів» та деяких інших актів. Хоча їх пов’язували із утворенням Вищого антикорупційного суду, є й положення, що не мають до нього жодного відношення.
Так, закон від 12.07.2018 №2509-VIII містить положення, що закріплюють процедуру подальшого перетрушування судової системи. Тепер не тільки суддів Верховного та вищих спеціалізованих судів, а й апеляційних призначатимуть за спеціальною конкурсною процедурою. Це передбачено змінами до ст.81 закону «Про судоустрій і статус суддів».
Отже, враховуючи, що Вища рада правосуддя вже погодила штати перенайменованих апеляційних судів, тепер Вища кваліфікаційна комісія суддів має провести конкурси для їх заповнення.
Закон №2509-VIII торкнеться й суддів першої інстанції. Наприклад, він визначає, що «у разі переведення судді до суду, юрисдикція якого поширюється на територію, на яку поширювалася юрисдикція суду, з якого суддя був переведений, такий суддя продовжує розгляд справ, що перебували в його провадженні на момент переведення» (нова ч.3 ст.319 Кримінального процесуального кодексу).
Парламентські експерти одразу звертали увагу на неоковирність цього положення, що припускає одночасне існування судів з юрисдикцією, що перетинається. Зрозуміло, що
таку норму прописали для випадків укрупнення місцевих судів. Однак якщо суддю буде призначено, а не переведено до нової установи, то це правило також не спрацює.
Джерело: http://zib.com.ua/ua/133996-suddiv_perevoditimut_do_reorganizovanih_sudiv_razom_zi_sprav.html
Водіям, які в разі ввімкнення жовтого сигналу світлофора не можуть зупинити транспортний засіб, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатися далі за умови забезпечення безпеки дорожнього руху.
Про це йдеться у постанові Верховного Суду від 31.07.2018.
Водій перетнув перехрестя на жовтий сигнал світлофора. Його зупинив поліцейський та склав постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу. Постанову правоохоронця водій оскаржив до адміністративного суду. Суд першої інстанції у задоволенні позову відмовив. Апеляційний суд постанову першої інстанції скасував, а позо водія задовольнив.
Зазначений вердикт оскаржило до касаційної інстанції міське управління патрульної поліції.
У постанові №552/5623/16-а ВС зазначив, що висновки апеляційного суду є вірними, оскільки водій довів, що після ввімкнення жовтого сигналу світлофору не зміг би зупинити транспортний засіб без загрози безпеці для інших учасників дорожнього руху.
Джерело: http://zib.com.ua/ua/133995-vs_viznachiv_za_yakih_umov_vodiy_mozhe_ihati_na_zhovtiy_sign.html
Закон оприлюднено у зв’язку з прийняттям Закону України «Про Вищий антикорупційний суд».
Відповідний Закон №2509-VIII (законопроект № 7441) «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» був оприлюднений в Голосі України 4 серпня, та набули чинності 5 серпня.
Зміни до Закону «Про судоустрій і статус суддів» та Закону «Про Вищий антикорупційний суд», дозволяють забезпечити ефективне започаткування роботи та подальше функціонування Вищого антикорупційного суду, в тому числі його апеляційної палати, що стане суттєвим кроком у питанні протидії корупції в Україні.
Законом вирішуються деякі питання організації діяльності Вищого антикорупційного суду та гарантій діяльності його суддів, зокрема передбачено деталізацію діяльності палат вищих спеціалізованих судів та закріплення певної інституційної, організаційної, кадрової та фінансової автономії апеляційної палати вищого спеціалізованого суду.
Водночас законом передбачено, що апеляційний розгляд справ щодо топ-корупціонерів буде здійснюватися виключно апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду.
Джерело: http://zib.com.ua/ua/133994-opublikovano_zmini_do_zakonu_pro_sudoustriy_u_zvyazku_iz_zap.html
МОЗ затвердив новий реєстр препаратів урядової програми
Галузі економіки / Фармацевтика / Обіг лікарських засобів Галузі економіки / Фармацевтика / Торгівля лікарськими засобами
Новий перелік препаратів програми «Доступні ліки» містить 261 торгову назву, що на 22 позиції більше, ніж у минулому реєстрі.
3 серпня 2018 року Міністерство охорони здоров'я наказом № 1446 затвердило новий перелік «доступних ліків», які пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або трохи доплативши. До оновленого реєстру ліків увійшов 261 препарат. 59 із цих препаратів пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. Раніше програма включала 239 препаратів у цілому і 47 безоплатних.
Прогнозована кількість упаковок безоплатних для пацієнтів ліків також зросте: якщо в минулому півріччі пацієнти могли отримати близько 10 мільйонів упаковок, то протягом наступних 6 місяців їх кількість становитиме понад 14 мільйонів.
До списку безоплатних препаратів входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній. У середньому ціни на препарати програми знизилися майже на 7 %.
Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» почала діяти у квітні 2017 року. Згодом цей реєстр оновлювався. За час роботи програми пацієнти отримали ліків від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу і бронхіальної астми за понад 23 млн рецептів на суму понад 1 млрд грн. Кожна третя аптека бере участь у програмі - нині їх 7808. А Держпродспоживслужба перевірятиме доступність таких ліків.
Безкоштовні ліки можна отримати в аптеці, задіяній в програмі, за рецептом лікаря, у якому зазначено діючу речовину.
З переліком ліків, які надаватимуться пацієнтам безоплатно, можна ознайомитися на сайті МОЗ.