flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Суддя Кустов О.Ю. взяв участь у семінарі щодо боротьби з торгівлею людьми в Україні

18 грудня 2018, 11:00

13-14 грудня 2018 року суддя Скадовського районного суду Херсонської області Олександр Кустов  відвідав семінар в місті Одесі для суддів місцевих загальних та апеляційних судів на тему: “Зміцнення потенціалу правоохоронних органів України в боротьбі з торгівлею людьми”. 

Захід було проведено Національною школою суддів України спільно з Представництвом Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за сприяння Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії.

Вітальним виступом семінар відкрила заступник Координатора Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні Оксана Горбунова, яка представила викладачів, прокоментувала мету і навчальні цілі заходу, детально зупинилась на останніх тенденціях та напрямках протидії торгівлі людьми в Україні в рамках програм Представництва МОМ в Україні.

Доповідачами та експертами запрошено суддю Донецького апеляційного суду Любомира Никифоряка, адвоката Харківської колегії адвокатів Геннадія Герасименка, начальника відділу міжнародної комунікації  ГСУ Національної поліції України Оксану Пустову, прокурора першого наглядового відділу Генеральної прокуратури України Олександра Єгорова, експерта Представництва МОМ в Україні Віталія Каська, керівника ІТ відділу Представництва МОМ в Україні Віктора Заскального, провідного наукового співробітника юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктора юридичних наук, доцента Андрія Орлеана.

Заходи проведено у форматі доповідей та їх жвавого обговорення. Учасники обговорили напрямки протидії торгівлі людьми в Україні, кримінально-правову характеристику злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, особливості розмежування від суміжних складів злочину. Значну увагу приділили питанням досудового розслідування злочинів, пов’язаних із торгівлею людьми, особливостям виявлення та документування таких злочинів, прокурорському нагляду за додержанням законів в оперативно-розшуковій діяльності та досудовому слідстві у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми. Учасники семінару розглянули можливості міжнародного співробітництва під час кримінального провадження за фактами торгівлі людьми: використання механізмів міжнародно-правової допомоги при проведенні процесуальних дій (екстрадиція, допит шляхом проведення відео- або телефонної конференції, розшук, арешт, конфіскація майна), а також ознайомились зі  судовою практикою у кримінальних провадженнях за фактами торгівлі людьми та порядком проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми.

 

За матеріалами НШСУ