Шановні відвідувачі веб-сайту Скадовського районного суду Херсонської області! Пропонуємо ознайомитися з оглядом правових новин минулого тижня. Кожна новина містить посилання на джерело інформації.
Із 17 січня 2019 року особи з інвалідністю зможуть придбати пільгові квитки на поїзди онлайн. Відповідну опцію, яка суттєво поліпшить якість обслуговування осіб з інвалідністю, було запроваджено Укрзалізницею спільно з Мінсоцполітики. На першому етапі нова функція працюватиме в тестовому режимі виключно на сайті Укрзалізниці, надалі сервіс буде доступним також через мобільні додатки.
Мінсоцполітики завершило роботу над формуванням електронної бази осіб з інвалідністю, тому Укрзалізниця отримала можливість запровадити для них продаж квитків не лише в касах, а й онлайн. Раніше для цього треба було їхати виключно в каси на вокзалах. Таким чином, створюватиметься безбар'єрний простір і на вокзалах, і в онлайн-сервісах. Це означає обладнання вокзалів і вагонів усім необхідним, наявність візків на вокзалах і станціях тощо. Також і сайт Укрзалізниці, і вокзали та станції мають містити інформацію про те, які послуги може надати перевізник пасажиру з інвалідністю. Вимогу щодо інклюзивності будівель і споруд містять однойменні ДБН, які запрацюють навесні цього року.
Під час оформлення пільгового квитка через Інтернет інформація про посвідчення, яке дає право на пільговий проїзд, перевіряється в режимі реального часу в Централізованому банку даних з проблем інвалідності Мінсоцполітики. Тут перевірятимуть наявність інформації про посвідчення; відповідність прізвища, імені, типу пільги, групи з інвалідності, які введені пасажиром, інформації про посвідчення із зазначеного Централізованого банку даних, а також термін дії пільги в посвідченні. Якщо результати перевірки некоректні, пільговий квиток не продається.
Мінсоцполітики інформує, що для перевірки наявної інформації про пільгове посвідчення в Централізованому банку даних з проблем інвалідності громадянам необхідно звернутися до органу соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання.
Оформити проїзні документи через Інтернет можуть особи з інвалідністю, які належать до пільгової категорії громадян на проїзд залізничним транспортом за пільговою ціною без використання талонів. Це інваліди Великої Вітчизняної війни І та ІІ групи, інваліди Великої Вітчизняної війни ІІІ групи та прирівняні до них особи, інваліди війни ІІ - ІІІ груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, яким виповнилось 85 років та більше, інваліди війни І, ІІ та ІІІ групи, інваліди І, ІІ та ІІІ групи. Придбати пільгові квитки онлайн також можна дітям-інвалідам до 6 років та від 6 до 18 років.
Також із листопада 2014 року Укрзалізниця здійснює онлайн-продаж пільгових квитків для студентів.
Нагадаємо, що з 15 січня 2019 року залізничні квитки знову можна повернути онлайн.
Уряд рекомендує керівникам підприємств (крім органів Пенсійного фонду, Укрпошти, Державного казначейства та банківських установ) для працівників, яким встановлений п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями у суботу та неділю, перенести у 2019 році робочі дні з:
- вівторка 30 квітня на суботу 11 травня;
- понеділка 30 грудня на суботу 21 грудня;
- вівторка 31 грудня на суботу 28 грудня.
Відповідне розпорядження Кабміну від 10 січня 2019 року №7-р набуло чинності.
Перенесення робочих днів пов'язане із святкуванням 1 травня - Дня праці та у 2020 році 1 січня - Нового року, оскільки ці святкові дні випадають на середу.
Таким чином, українців очікують 5 вихідних з 27 квітня по 1 травня 2019 року (28 квітня (неділя) - Великдень, тому вихідний день переноситься на понеділок, 29 квітня). 9 травня (четвер) буде один вихідний, а 11 травня (субота) буде робочий день за 30 квітня.
На Новий рік буде 4 вихідних з 29 грудня 2019 по 1 січня 2020 (але 30 і 31 грудня потрібно буде заздалегідь відпрацювати 21 та 28 грудня).
Обізнаність щодо порушеного права унеможливлює поновлення процесуальних строків. Про таке йдеться у постанові Верховного Суду від 27.12.2018.
У ході кримінального провадження, відкритого за ст. 185 Кримінального кодексу, правоохоронці вилучили пристрої для колення дров, що знаходились у власності підприємства, та передали на зберігання співвласникові підприємства. Кримінальне провадження було закрите. А підприємство, не отримавши належну йому техніку, звернулось до суду із позовом про зобов’язання її повернення. Суд першої інстанції позов задовольнив та зобов’язав зберігача повернути пристрої у власність підприємства. Приймаючи рішення, суд виходив з того, що відповідач, як фізична особа та співвласник підприємства, незаконно, без будь-яких правових підстав отримав майно від правоохоронних органів та порушив право позивача на користування належним йому майном.
Апеляційний суд вердикт скасував та прийняв новий. При цьому вказувалось, що в силу закону та умов договору позивач мав право вимоги щодо витребування зазначеного в позові майна, проте позивачем пропущено строк позовної давності, встановлений для звернення з позовом до суду.
Звертаючись до касаційного суду, відповідач вказав, що пропустив строки через те, що йому запізно стало відомо про закриття кримінального провадження.
У постанові №161/5354/17 ВС вказав наступне.
Апеляційний суд обґрунтовано вважав, що позивач дізнався про порушення свого права та про особу, яка його порушила своєчасно. Проте з позовом за захистом порушеного права звернувся через кілька років. Тож суд дійшов правильного висновку про те, що позивачем пропущено строк позовної давності
Джерело: https://zib.com.ua/ua/135997-vs_yakscho_pro_porushennya_prava_vidomo_iz_pozovom_krasche_n.html
Рада суддів України розпочинає публікацію звітів Комітетів РСУ про роботу у 2018 році. Першим до ознайомлення пропонується Звіт голови Комітету з питань організаційно-кадрової роботи судів, органів суддівського самоврядування Ради суддів України за 2018 рік.
Звіт підготував голова Комітету, суддя Верховного Суду Володимир Кравчук.
До Комітету з питань організаційно-кадрової роботи судів входять: Голова комітету- Кравчук Володимир, члени Ради суддів України: Жук Андрій, Мовчан Дмитро,Чорна Валерія, Моніч Богдан.
Як повідомили у РСУ, за звітний період у Комітеті було розглянуто 198 звернень, більшість з яких стосувалися питань:
- організації діяльності судів;
- практики застосування окремих норм чинного законодавства України;
- змін та роз’яснень з роботи автоматизованої системи документообігу суду;
-про хід підготовки до запровадження ЄСІТС та її підсистеми «Електронний суд»;
- порядку скликання і проведення зборів суддів суду;
- призначення та звільнення помічників суддів;
- можливості виконання обов’язків голови суду
суддею, у якого закінчилися повноваження судді;
- порядку передачі справ з одного суду до іншого;
- розрахунку нормативної кількості суддів у судах;
- сприяння у вирішенні проблемної ситуації щодо забезпечення права ociб, які перебувають під вартою, на своєчасний розгляд їx справ;
- відносин у суддівських колективах та інше (скарги на дії суддів, інформаційні запити, пропозиції).
На питання, порушені у зверненнях, члени Комітету реагують шляхом надання індивідуальних відповідей (роз’яснень), а по системним проблемам – шляхом ініціювання розгляду питання на засіданнях Ради суддів України та прийняття відповідних рішень.Станом на 10.01.18 на розгляді перебуває 6 звернень, які надійшли у грудні та, відповідно до внутрішнього розподілу напрямів роботи, опрацьовуються членами Комітету.
Повний текст звіту читайте за посиланням.
Джерело: https://zib.com.ua/ua/136014-opublikovano_zvit_komitetu_rsu_z_pitan_organizaciyno-kadrovo.html