Узагальнення
судової практики щодо ухвалення Скадовським районним судом
Херсонської області вироків на підставі угод про визнання винуватості та
про примирення за 2017 рік
На виконання плану робіт суду на перше півріччя 2018 року та з метою узагальнення інформації щодо здійснення судочинства проведено узагальнення судової практики ухвалення Скадовським районним судом Херсонської області вироків на підставі угод про визнання винуватості та про примирення за 2017 рік.
Відповідно до частини 1 статті 468 Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України) у кримінальному провадженні можуть бути укладені такі види угод:
1) угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим;
2) угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
На підставі частини 1 статті 475 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.
Впродовж 2017 року Скадовським районним суду Херсонської області (далі - суд) ухвалено 60 вироків, з них 20 із затвердженням угод про примирення та 1 із затвердженням угоди про визнання винуватості.
Угоди про примирення
З 20 вироків із затвердженням угод про примирення у 13 справах особи обвинувачувалися у вчиненні злочинів, передбачених частиною 1 статті 185* Кримінального кодексу України (далі – КК України);
- у 5 справах – передбачених частиною 2 статті 185 КК України;
- у 1 справі – передбачених частинами 1 та 2 статті 185 КК України;
- у 1справі особа обвинувачувалася у вчиненні злочину, передбаченому частиною 1 статті 126 КК України**
Призначене покарання
У 8 справах особам призначене покарання у вигляді громадських робіт, з них:
- у 4 справах – строком 80 годин,
- у 3 справах – 100 годин,
- у 1справі – 200 годин.
У 5 справах особам призначене покарання у вигляді штрафу, з них:
- у 3справах у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- у 1 справі – 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- у 1 справі – 75 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У 1 справі особі призначено покарання у вигляді обмеження волі строком на 1 рік із застосуванням стаття 75 КК України *** з іспитовим строком на 1 рік.
У 6 справах особам призначено покарання у вигляді позбавлення волі (мінімальне – 2 роки, максимальне – 5 років) у чотирьох випадках застосовувалася стаття 75 КК України (у трьох випадках з іспитовим строком на 1 рік, у одному – на 2 роки 6 місяців).
Інформація стосовно осіб,
стосовно яких судом ухвалено вироки
з затвердженням угоди про примирення
Узагальненням встановлено, що з 20 справ у яких ухвалено вирок із затвердженням угод про примирення, у двох справах обвинуваченими є особи, які раніше притягувалися до кримінальної відповідальності.
Оскарження вироків суду
У одній справі подавалася апеляційна скарга на вирок суду, яким затверджено угоду про примирення, однак судом апеляційної інстанції було відмовлено у відкритті апеляційного провадження по справі.
Угоди про визнання винуватості
Впродовж 2017 року судом винесено 1 вирок, яким затверджено угоду між прокурором та обвинуваченим про визнання винуватості.
Особа, у цій справі, обвинувачувалася у вчиненні злочину, передбаченого частиною 1 статті 199 КК України****. Особа була неповнолітня та раніше не судима.
Вироком було призначене покарання у виді позбавлення волі на 3 роки, на підставі статей 75, 104 КК України звільнена від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки.
Вирок у даній справі не оскаржувався.
Примітки:
*Стаття 185 КК України - Крадіжка
карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років.
карається арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
**Стаття 126 КК України - Побої і мордування
карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.
*** Стаття 75 КК України - Звільнення від відбування покарання з випробуванням
****Стаття 199 КК України - Виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою використання при продажу товарів, збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів, білетів державної лотереї, марок акцизного податку чи голографічних захисних елементів
караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.