flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Вищі спецсуди продовжують налагоджувати співпрацю для забезпечення єдності судової практики

26 серпня 2014, 12:31

19 серпня 2014 на виконання завдання керівників вищих спеціалізованих судів у приміщенні Вищого адміністративного суду України відбулася перша спільна робоча зустріч секретарів пленумів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Дмитра Луспеника, Вищого господарського суду України Лариси Рогач та Вищого адміністративного суду України Михайла Смоковича. Про це повідомляє прес-служба ВССУ.  

Під час зустрічі були обговорені результати круглого столу, проведеного в ВССУ 5 серпня 2014 з участю керівництва вищих спеціалізованих судів, а також опрацьовані запропоновані на ньому конкретні шляхи налагодження комунікації вищих спеціалізованих судів щодо забезпечення єдності судової практики. 

Зокрема, детально обговорено підготовлений проект Регламенту спільних засідань пленумів вищих спеціалізованих судів. Учасники зустрічі висловили своє бачення порядку скликання і проведення спільних засідань та прийняття відповідних постанов, у тому числі щодо створення спільних робочих груп, редакційних та погоджувальних комісій при наявності розбіжностей у прийнятті деяких правових позицій між пленумами. Зазначений Регламент буде доопрацьований і переданий суддів вищих судів з метою надання зауважень і пропозицій та подальшого прийняття в цілому на засіданнях відповідних пленумів.  

Також на вересень нинішнього року заплановано проведення круглого столу за участю суддів вищих спеціалізованих судів та науковців з метою з'ясування спірних питань розмежування юрисдикції (підвідомчості) справ між різними судами і однакового застосування норм законодавства, які одночасно застосовуються судами різних судових юрисдикцій, зокрема щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності державних виконавців. 

Крім того, учасники робочої зустрічі обговорили можливість та напрямки напрацювання спільних законопроектів, спрямованих на вдосконалення як судової системи в цілому, так і окремих норм матеріального та процесуального права, зокрема щодо уніфікації процедури касаційного розгляду справ.  

Як зазначили присутні, безперечно, позитивом є те, що вищі спеціалізовані суди налагодили комунікацію, наслідком чого має бути підвищення авторитету суду та іміджу судової влади. 

Протягом липня 2014 року працівниками органів юстиції надано безоплатну первинну правову допомогу майже 20 тисячам осіб. 

Загалом для надання безоплатної первинної правової допомоги населенню органами юстиції створено мережу громадських приймалень, яких у липні поточного року налічувалось 675. 

Протягом липня 2014 року найбільше безоплатних правових консультацій надано громадськими приймальнями, що створені при органах юстиції Херсонської (2016), Львівської (1860), Харківської (1791), Волинської (1135), Дніпропетровської (1001) та Запорізької (965) областей. 

Так, найчастіше до громадських приймалень у липні поточного року громадяни звертались з питань цивільного та земельного законодавства: 3663 та 2333 консультації відповідно. З питань сімейного права звернулось 2586 осіб, соціального захисту населення – 1768, спадкового права – 1642, трудового – 1363, пенсійного законодавства – 1274, адміністративного права – 770, житлового – 623, кримінального – 193, міжнародного – 93 та з інших питань – 3641 особа. 

Крім того, на виконання пункту 6 Плану заходів, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 червня 2014 року № 588 Міністерство юстиції доручило начальникам головних управлінь юстиції в областях та місті Києві забезпечити надання безоплатної первинної правової допомоги громадянам України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції (у тому числі, в разі звернення зазначених категорій осіб у вихідні та неприйомні дні і години), через мережу громадських приймалень, створених при органах юстиції, у взаємодії з територіальними органами центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується через Міністра соціальної політики, територіальними органами Міністерства доходів і зборів, обласними та Київською міською державними адміністраціями. 

Так станом на 12 серпня 2014 року до територіальних органів юстиції та громадських приймалень з надання безоплатної первинної правової допомоги звернулося 472 особи, переміщені з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.

Джерело: http://www.minjust.gov.ua