У рамках спільного проекту Верховного Суду України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні «Зміцнення єдності судової практики у сфері прав людини» делегація суддів Верховного Суду України на чолі із суддею Верховного Суду України, секретарем Пленуму ВСУ Юрієм Сеніним здійснила ознайомчий візит до Вищого касаційного суду Італійської Республіки.
До складу делегації входили заступник секретаря Судової палати у господарських справах Верховного Суду України Павло Колесник, судді Верховного Суду України Єлизавета Ковтюк, Петро Панталієнко, Тетяна Таран, суддя Конституційного Суду України Станіслав Шевчук, голова Апеляційного суду Донецької області Олександр Агєєв, національний юридичний радник Проекту ОБСЄ Сергій Перемот.
Представників найвищого судового органу України цікавили підходи й методи Вищого касаційного Суду Італії, спрямовані на забезпечення єдності судової практики у межах всієї судової системи, включаючи функцію Суду із забезпечення дотримання судами уніфікованого тлумачення норм національного права.
На зустрічі з українською делегацією Перший Президент Вищої радимагістратури, Голова Вищого касаційного суду Італійської РеспублікиДжорджо Сантакроче поділився своїм досвідом роботи у судовій системі Італії, розповів про її недоліки і переваги, шляхи реформування. Оскільки процес реформування судової системи відбувається і в Україні, його розповідь викликала велику зацікавленість в українських суддів. На відміну від України, Італія має чітку судову вертикаль лише з одним касаційним судом на її вершині. Спеціалізація, яка існує при розгляді судових справ, фактично, за деяким винятком, вмонтована в цю вертикаль. Завдяки цьому і досягається єдність судової практики, оскільки саме відсутність інших касаційних судів значно зменшує виникнення конфліктів між різними судовими юрисдикціями. У цьому зв'язку судді Верховного Суду України ознайомилися зі шляхами вирішення Вищим касаційним судом Італії юрисдикційних конфліктів, що є надзвичайно актуальним для України.
Членів української делегації також цікавили такі питання, як рівень доступності для громадян судової системи Італії, механізм та процедури оскарження судових рішень, ефективність застосування спеціалізації в межах однієї установи
Верховний Суд України висловлює глибоку подяку Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Посольству Італійської Республіки в Україні та Посольству України в Італійській Республіці за сприяння в організації візиту та можливість обмінятися досвідом з італійськими колегами.