flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

МОЗ затвердив нові антиковідні правила масових заходів

23 грудня 2021, 10:00

МОЗ оновив протиепідемічні заходи під час проведення масових заходів (окрім спортивних) на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Відповідну постанову № 23 Головний державний санітарний лікар Ігор Кузін підписав 6 грудня 2021 року.

Відповідно визнано такою, що втратила чинність, постанову Головного державного санітарного лікаря від 19 жовтня 2021 року № 18 "Про затвердження протиепідемічних заходів під час проведення масових заходів (окрім спортивних) на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)".

Протиепідемічні заходи застосовуються при проведенні масових заходів (культурних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних, тематичних та інших заходів), у тому числі в закладах культури та креативних індустрій, зокрема фестивалів, концертів, кіносеансів, вистав, постійних і тимчасових виставок та експозицій, а також заходів у розважальних закладах (нічних клубах) і закладах громадського харчування для запобігання ускладненню епідемічної ситуації внаслідок поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

При проведенні заходів має бути визначена особа, відповідальна за дотримання протиепідемічних заходів, яка забезпечує:

  • проведення температурного скринінгу безконтактним методом усім працівникам перед початком робочої зміни;
  • проведення роз'яснювальної роботи з працівниками щодо вакцинації від COVID-19, індивідуальних заходів профілактики та реагування на виявлення симптомів COVID-19 серед працівників відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я;
  • недопущення до роботи працівників, визначених такими, що потребують самоізоляції відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я, або тих, які відповідно до вимог, встановлених урядовою постановою № 1236, не надали в установленому порядку документи, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби.

Працівники, в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,2° C або ознаки респіраторних захворювань, не допускаються до виконання обов'язків та скеровуються до надавачів первинної медичної допомоги відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.

На вході до приміщень або території місць проведення заходу розміщуються інформаційні матеріали щодо вакцинації від COVID-19, індивідуальних заходів профілактики та протидії поширенню коронавірусної хвороби.

При вході та в місцях масового скупчення відвідувачів організовуються місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60 % для ізопропілового спирту та понад 70 % для етилового спирту та наноситься тимчасове маркування для забезпечення дотримання дистанції не менше 1,5 метри. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, вказівник тощо).

При організації діяльності та проведенні заходів суб'єкт господарювання вживає заходів з недопущення скупчення відвідувачів.

Для уникнення черг рекомендується збільшити кількість пунктів вхідного контролю.

За можливості, контроль вхідних квитків рекомендовано здійснювати безконтактним способом з використанням сканерів штрих-кодів електронних квитків та аналогічних пристроїв.

При проведенні заходів просто неба із розміщенням учасників стоячи територія заходу повинна бути огороджена для контролю наявності документів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби.

Інтервал між заходами, що повторюються протягом дня, із іншими відвідувачами (кіносеансами, концертними (театральними) заходами в один день, що відбуваються в різний час, тощо) повинен бути достатнім для проведення належного прибирання та дезінфекції.

У приміщеннях із стаціонарним розміщенням глядачів доцільно організувати односторонній рух у залах, розділивши окремі шляхи для входу та виходу.

При організації театральних вистав доцільним є їх проведення без антракту.

Харчування під час проведення заходів організовується відповідно до Протиепідемічних заходів у закладах громадського харчування на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря від 6 жовтня 2021 року № 13.

Організатори масових заходів повинні забезпечити:

  • наявність достатнього запасу засобів індивідуального захисту та їх використання працівниками (респіратори або медичні маски, в тому числі виготовлені самостійно, захисні рукавички);
  • постійну наявність рідкого мила, антисептиків та паперових рушників у службових санвузлах та санвузлах загального користування;
  • вологе прибирання місць найбільшого скупчення відвідувачів;
  • дезінфекцію поверхонь, з якими контактують відвідувачі, у всіх громадських і службових зонах (стійка контролю та реєстрації, столи, стільці, ручки дверей, кнопки ліфтів, роздягальні, сходи тощо) спиртовмісними дезінфікуючими засобами протягом часу роботи в посиленому режимі;
  • безперебійну роботу систем вентиляції у разі проведення заходів у приміщенні;
  • централізований збір використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери/урни з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
  • розміщення додаткових контейнерів/урн для засобів індивідуального захисту, паперових серветок в місцях загального користування (на вході, холах, коридорах, санвузлах тощо);
  • проведення навчання з працівниками щодо дотримання правил гігієни рук;
  • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику, визначених відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров'я.

Організатори заходів та працівники зобов'язані:

  • бути одягненими у засоби індивідуального захисту, зокрема захисні маски або респіратори, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлені самостійно, крім випадків, передбачених урядовою постановою № 1236;
  • регулярно мити руки з милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше одного разу за 2 години;
  • утримуватися від контакту з особами, які мають симптоми респіраторних захворювань;
  • самоізолюватися у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Вимоги щодо використання засобів індивідуального захисту та дотримання фізичного дистанціювання не поширюються на осіб, що виступають у сценічному образі (актори, співаки, танцюристи, конферансьє, ведучі тощо), на час безпосереднього проведення заходу.

Відвідувачі зобов'язані:

  • чітко дотримуватись вказівок організаторів щодо дотримання протиепідемічних заходів;
  • відвідувати заходи в одягнутих засобах індивідуального захисту, зокрема захисних масках або респіраторах, які закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, крім випадків, передбачених урядовою постановою № 1236;
  • не відвідувати заходи у разі виникнення респіраторних симптомів (нежить, біль в горлі, кашель, чхання, підвищення температури тощо);
  • дотримуватись респіраторної гігієни та етикету кашлю;
  • на вимогу організатора заходу або уповноважених осіб, у випадках, передбачених урядовою постановою № 1236, надати документи, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби, або документи, що підтверджують вік особи, у разі, якщо відповідно до урядової постанови № 1236 до осіб визначеного віку відповідні протиепідемічні обмеження не застосовуються.

 

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/news/208102_moz-zatverdiv-nov-antikovdn-pravila-masovikh-zakhodv