flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Україна увійшла в ТОП-100 рейтингу Doing Business-2015

30 жовтня 2014, 16:42

Україна піднялась на 16 позицій та зайняла 96 місце в ТОП-100 рейтингу легкості ведення бізнесу «Doing Business-2015».Такі дані були представлені в опублікованому 28 жовтня 2014р. у Вашингтоні звіті експертів Світового банку і Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

 

Як пояснили „ЗіБ” в прес-службі Мінекономіки, перш за все, було відзначено ряд покращень у бізнес-кліматі України:

- спрощення процесу сплати податків для компаній, завдяки введенню електронної системи подання декларацій та сплати єдиного соціального внеску – підйом  на 49 позицій;

- реєстрація власності (позитивна динаміка на 29 позицій) за рахунок запровадження нової системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, яка забезпечує державну реєстрацію в одному Державному реєстрі речових прав та їх обтяжень як на земельні ділянки, так і на об’єкти нерухомості, розташовані на них.

В України також поліпшився показник віддаленості від передового рубежу (тобто від країни, яка посідає перше місце - Сінгапуру), склавши 61,5%, проти торішніх 59,2% (чим вище бал за цим показником, тим сприятливіше підприємницьке середовище).

Наразі економічні та політичні негаразди вплинули на окремі показники рейтингу, які незначно знизились.

Найбільше тягне вниз Україну в «загальному заліку» індикатор "Підключення до електромереж", за яким наша країна посіла 185 місце. Кількість дозвільних процедур у цьому секторі досягає 10, процес отримання дозвільних документів розтягується на 277 днів, а вартість перевищує 165,5% від доходу на душу населення.

Довідково

Згідно з результатами свіжого звіту, найближчі сусіди випереджають Україну: Польща зайняла в рейтингу 32-е місце, Болгарія - 38, Румунія - 48, Білорусь - 57, РФ - 62, Молдова - 63. Лідирує у світовому рейтингу сприятливості ведення бізнесу традиційно Сінгапур. Також у першу десятку увійшли Нова Зеландія, Гонконг, Данія, Південна Корея, Норвегія, США, Велика Британія, Фінляндія і Австралія.

Рейтинг базується на 10 показниках та охоплює 189 країн. У рейтингу враховані дані з травня 2013 р. по 1 червня 2014 р.

 

Джерело: http://zib.com.ua/