flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Делегація фахівців КСУ ознайомилася з роботою вищих судових інстанцій Німеччини та Європейського суду з прав людини

26 листопада 2014, 10:58

9-13 листопада 2014 року відбувся робочий візит делегації працівників Секретаріату Конституційного Суду України до Німеччини з метою  всебічного вивчення досвіду діяльності Федерального Конституційного Суду Німеччини, а також ознайомлення з роботою вищих судових інстанцій та органів юстиції країни. Візит було організовано Німецьким фондом міжнародного правового співробітництва – давнім партнером КСУ, за сприяння якого регулярно проводяться українсько-німецькі зустрічі з конституційно-правових питань та ведеться плідний обмін науково-методичним досвідом на рівні секретаріатів органів конституційної юрисдикції двох країн. До складу української делегації увійшли фахівці Управління правової експертизи Секретаріату КСУ Олександра Бухтіярова, Тетяна Корж, Леніна Чумак та помічники суддів КСУ Тетяна Блащук, Тетяна Карнаух і Ольга Орешкіна. У ході візиту юристи відвідали Федеральний Конституційний Суд Німеччини, розташований у м. Карлсруе, де провели фахову бесіду з питань організації роботи суду та діяльності його наукових співробітників. З німецької сторони в заході взяли участь суддя ФКС Німеччини Вільгельм Шлюкебір, наукові співробітники Торстен Ербек, Андре Ніслер та Фрідріх Шюттер.

Німецькі фахівці поінформували українських колег про вимоги та процедуру підготовки експертних висновків щодо конституційної скарги, підходи до визначення достатнього правового обґрунтування у змісті конституційної скарги, процедурні аспекти підготовки проектів рішень суду науковими працівниками, врахування міжнародної судової практики та окремих думок суддів при ухваленні рішень, питання доступу до матеріалів судових справ тощо. Загалом сторони обговорили велику низку питань, пов`язаних з організацією роботи німецького органу конституційної юрисдикції та його структурних підрозділів. У тому числі українських правників цікавили питання стосовно відкритості Конституційного Суду, зокрема в плані надання громадськості інформації про розгляд справ у суді, розміщення у вільному доступі на веб-сайті суду матеріалів судових справ та інші аспекти щодо забезпечення прозорості конституційного судочинства в Німеччині.

Змістовна фахова зустріч відбулася в Адміністративному суді м. Карлсруе, де з українською делегацією спілкувалися Голова Адміністративного суду Ханс Штраус та заступник голови суду Мальте Грассхоф. Судді поінформували гостей про історію, повноваження та практику адміністративного судочинства в Німеччині, ознайомили з організацією  діяльності суддів адміністративних судів у якості наукових співробітників Конституційного Суду.

Ще один фаховий захід відбувся у Генеральній прокуратурі м. Карлсруе. Українські правники зустрілися з генпрокурором Уве Шльоссером та старшим прокурором Юргеном Греммельмайєром, обговорили з ними роль прокуратури в правовій державі.

Делегація КСУ також відвідала Європейський суд з прав людини в м.Страсбург, була присутня на засіданні суду під час розгляду однієї із справ. Крім того, юристи провели фахову зустріч з українським науковим співробітником Євросуду, в ході якої йшлося про повноваження, структуру ЄСПЛ та повноваження наукових співробітників у цій судовій інстанції. 

 

 

Джерело: www.ccu.gov.ua