Можливість пропуску інвалідного візка через турнікет або рамку стаціонарного металодетектора забезпечено у 21% судів, для осіб з інвалідністю облаштовано місця для ознайомлення з матеріалами справи в 37% судів.
Такі дані було озвучено на засіданні Ради суддів України 4 грудня, повідомляє «ЗіБ» з посиланням на Судову владу.
Як зауважили учасники засідання, забезпечення доступу до приміщень судів маломобільними групами населення, у тому числі інвалідами усіх категорій, та створення для них у приміщеннях судів відповідних умов є однією із складових проблем забезпечення судів належними службовими приміщеннями. Однак, розв’язання нагальної проблеми забезпечення судів належними приміщеннями відбувається повільно через ряд об’єктивних причин, однією з яких залишається обмежений обсяг фінансових ресурсів для здійснення робіт з будівництва, реконструкції та капітального ремонту. Недостатній обсяг видатків фінансових ресурсів робить неможливим і придбання приміщень відповідної площі на ринку нерухомості. У зв’язку з цим переважна більшість судів продовжує розміщуватися в приміщеннях, в яких через недостатню площу відсутня можливість створити належні умови для здійснення судочинства та забезпечити відповідні умови для суддів, працівників, учасників судового процесу, а також відвідувачам судової установи.
Зауважимо, Законом України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" капітальні видатки судам не передбачені. На сьогодні стан з облаштуванням доступу до приміщень судів наступний:
- 17,8% пандусів обладнані з урахуванням вимог державних будівельних норм України;
- 27,4% існуючих конструкцій – не відповідають визначеним вимогам;
- 30% судів потребують облаштування на входах пандусів.
Разом з тим, 24,8% судів не потребують пандусів, оскільки вхід розміщується на рівні тротуару або встановлення пандусу є технічно неможливим через ряд об’єктивних причин (будівля є пам’яткою архітектури, щільність забудови, вузькість тротуару тощо).
Зверніть увагу, кнопки виклику (переговорні пристрої) мають 43% судів.
Джерело: zib.com.ua