Минулого тижня за сприяння Державної судової адміністрації України відбувся семінар, присвячений сучасним технологіям в судах. На заході йшлося про інновації, покликаних забезпечити відкритий доступ до інформації учасників судового процесу завдяки інтернет – ресурсів. Зокрема, мова йшла про проект «Електронний суд», в рамках якого планують забезпечити суди інформаційно – довідковими кіосками та поступово перейти на систему електронного відправлення та прийому процесуальних документів із застосуванням електронного підпису.
В окремих судах вже реалізували окремі елементи електронного судочинства. Проте до цих пір учасники процесу досить скептично ставляться до цих технічних новинок, побоюючись втратити електронну інформацію через несумлінних процесуальних опонентів, тому продовжують користуватися перевіреним паперовим способом обміну документами.
Так, начальник управління з питань судового діловодства ДСА Олександр Слоницький спробував переконати в цьому учасників семінару, розповівши про те, що для отримання учасником процесу документів електронною поштою, йому необхідно зареєструватися на офіційному порталі судової влади України, вказавши ідентифікаційний код або серію та номер паспорта.
Також відзначимо, що впровадження електронного підпису як складової частини «Електронного суду» ще не повністю вдалося завершити. За словами начальника управління сертифікації ключів інформаційно – довідкового департаменту Міністерства доходів і зборів Олега Матвєєва, електронний підпис присвоюється акредитованим центром сертифікації ключів і є аналогом власноручної «мокрої» печатки. Олег Матвєєв так само відзначив , що електронний підпис – це своєрідний код, за збереження якого відповідає сам власник. Однак підробити його або змінити підписаний документ практично неможливо – запевнив пан Матвєєв. Остаточне ж завершення реалізації зазначених проектів планується в 2016 р.
corruptua.org