flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

За ухилення від навчальних зборів військовозобов’язаний заплатить штраф, - ухвалено вирок суду

20 лютого 2019, 10:35

19 лютого 2019 року Скадовський районний суд Херсонської області ухвалив вирок військовозобов’язаному, який ухилявся від проходження навчальних зборів.

Вироком суду затверджено угоду про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим громадянином Б. та засуджено останнього за частиною другою статті 337 Кримінального кодексу України (ухилення військовозобов’язаного від навчальних зборів) та призначено покарання у виді штрафу в розмірі 850 гривень.

Громадянин Б. обвинувачувався у тому, що будучи військовозобов'язаним, перебуваючи на військовому обліку як сержант, з посадовою кваліфікацією - відповідальний виконавець діловодства, будучи належним чином повідомленим про необхідність прибуття о 08:00 год. 05.12.2018 до Скадовського районного військового комісаріату Херсонської області, без поважних причин не прибув та умисно ухилився від проходження навчальних зборів.

Під час досудового слідства між прокурором та обвинуваченим, в присутності захисника, була укладена угода про визнання винуватості відповідно до вимог статті 472 Кримінального процесуального кодексу України, в якій сторони погодились на призначення покарання за частиною другою статті 337 КК України у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Затверджуючи угоду про визнання винуватості, суд встановив, що обвинувачений повністю визнає свою вину, цілком розуміє наслідки укладення та затвердження даної угоди, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом, заслухав думки обвинуваченого та його захисника, які просили затвердити угоду про визнання винуватості та призначити узгоджене покарання та думку прокурора, який наполягав на затвердженні угоди про визнання винуватості. Суд переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або внаслідок обіцянок чи дії будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. Також судом встановлено, що умови даної угоди відповідають вимогам Кримінального процесуального кодексу України та Кримінального кодексу України.

Наразі вирок не набрав чинності, на нього може бути подана апеляційна скарга до Херсонського апеляційного суду  протягом 30 днів з дня його проголошення.

Пошук судового рішення в ЄДРСР можна здійснити за номером 663/278/19.

 

Для довідки:

Відповідно до статті 468 КПК України, у кримінальному провадженні може бути укладена угода між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.

Згідно з частиною четвертою статті  469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні, в якому бере участь потерпілий, не допускається.

Потерпілі у зазначеній справі відсутні. Матеріальну шкоду не завдано. Вчинений злочин є злочином невеликої тяжкості

Отже, можливе укладання угоди про визнання винуватості.

Разом з тим, зауважимо, що відповідно до частини першої статті 475 КПК України, якщо суд переконається, що угода може бути затверджена, він ухвалює вирок, яким затверджує угоду і призначає узгоджену сторонами міру покарання.

Тобто, у тому випадку, коли угода відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу України та відсутні підстави для відмови у її затвердженні, суд визначає обвинуваченому  міру покарання не на власний розсуд, а призначає лише ту міру покарання, яку узгодили сторони при укладанні угоди про визнання винуватості.