flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Огляд правових новин минулого тижня (з 20.05. по 24.05.)

27 травня 2019, 08:53

Шановні відвідувачі веб-сайту Скадовського районного суду Херсонської області! Пропонуємо ознайомитися з оглядом правових новин минулого тижня. Кожна новина містить посилання на джерело інформації.

 

  1. Верховний Суд публікує огляд практики Європейського суду з прав людини

Черговий (сімнадцятий) огляд практики Європейського суду з прав людини містить, окрім іншого, два рішення, постановлені проти України:  KAPSHTAN v. UKRAINE та LOGVINENKO v. UKRAINE.

Так, у справі KAPSHTAN v. UKRAINE ЄСПЛ констатував порушення  п. 1 ст. 5 (право на свободу та особисту недоторканість) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод; порушення п. 4 ст. 5 Конвенції та порушення п. 5 ст. 5 Конвенції у зв’язку з неодноразовим продовженням національними судами щодо заявника запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без відповідного обґрунтування і визначення термінів такого перебування.

Джерело: https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/713992/

 

  1. Український правопис: Кабмін затвердив нову редакцію

Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства освіти та науки та Національної академії наук України та схвалив Український правопис в новій редакції.

Документ, розроблений Українською національною комісією з питань правопису, затверджений постановою Кабміну на засіданні 22 травня 2019 року.

Нова редакція українського правопису розроблена на фундаменті української правописної традиції з урахуванням новітніх мовних явищ, що набули поширення в різних сферах суспільного, наукового й культурного життя.

Завантажити Український правопис 2019 року можна за посиланням.

Джерело:  https://zib.com.ua/ua/137744-ukrainskiy_pravopis_kabmin_zatverdiv_novu_redakciyu_2019_rok.html

 

  1. Юристу на замітку: почала працювати платформа PravoSud для аналізу судової практики

Кожен юрист на практиці зіштовхувався з необхідністю аналізу судової практики у процесі підготовки правової позиції. Це довгий і трудомісткий процес, який включає у себе пошук та обробку великих обсягів інформації. Інновації у юридичній діяльності суттєво вдосконалюють подібні процеси, а роботу юриста роблять більш ефективною.

У травні 2019 офіційно стартував проект PravoSud

Це система пошуку, аналізу та візуалізації юридичної інформації для використання при підготовці до судових процесів. Пошук побудований на основі сучасних технологій, тому працює набагато ефективніше і зручніше, ніж ЄДРСР. Раніше сервіс проводив закриті тестування, і наразі користувачі можуть скористатися усіма його перевагами та оцінити роботу.

База документів безперервно зростає, вже зараз доступні судові рішення з 2017 року, а до кінця травня тут можна буде знайти документи і з 2015 року. До кінця року система міститиме весь обсяг реєстру судових рішень. У реєстрі є понад 80 млн документів, і їх кількість зростає з кожним днем. Це робить процес пошуку й аналітики необхідної інформації трудомістким та забирає багато часу. Аналіз практики зазвичай займає у юриста від декількох годин до декількох днів постійного пошуку в реєстрі. PravoSud допомагає знайти корисну інформацію за лічені хвилини.

Наприклад, отримати дані про те, як той чи інший суддя розглядає ту чи іншу категорію справ, його практику правозастосування.

Результати пошуку і подальшого аналізу надаються користувачам в простій і наочній формі — графіки, таблиці. Це ще одна перевага аналітичної системи — візуалізація юридичних даних. Такий підхід вперше використаний у подібному рішенні, що дає змогу швидше сприймати великі обсяги інформації.

Сервіс зручний тим, що виступає єдиною платформою, яка забезпечує весь процес роботи юриста. Користувачам не потрібно одночасно відкривати кілька вкладок браузера, завантажувати окремі документи і програми. Усі дані розміщені в одному сервісі, що значно економить час.

У програм такожі надаються засоби перевірки юридичних або фізичних осіб на наявність ризиків, що впливають на судову стратегію. За допомогою функцій сервісу налаштовується постійний моніторинг нової інформації за реєстрами.

Сервіс буде корисний фахівцям із різних сфер — юристам, державним службовцям, працівникам медіа та громадянам, яких цікавить дана тема.

Джерело: https://zib.com.ua/ua/137745-yuristu_na_zamitku_pochala_pracyuvati_platforma_pravosud_dly.html

 

  1. Президент підписав Указ про припинення повноважень ВРУ та призначення позачергових виборів

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №303/2019 "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів".

Про це повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Так, керуючись ч. 2 ст. 77, частинами 6 і 7 ст. 83, п. 1 ч. 2 ст. 90 Конституції України та відповідно до пунктів 7 і 8 ч. 1 ст. 106 Конституції України, постановлено:

припинити достроково повноваження ВРУ VIII скликання;

призначити позачергові вибори до ВРУ на 21 липня 2019 р.;

КМУ забезпечити фінансування позачергових виборів до ВРУ.

Як зазначається, Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Джерело: http://yur-gazeta.com/golovna/prezident-pidpisav-ukaz-pro-pripinennya-povnovazhen-vru-ta-priznachennya-pozachergovih-viboriv.html

 

  1. Як встановити працівнику випробування і яка його максимальна тривалість?

При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути застережена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу.

В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю, нагадує прес-служба Управління Держпраці в Хмельницькій області.

Випробування не встановлюється при прийнятті на роботу: осіб, які не досягли вісімнадцяти років; молодих робітників після закінчення професійних навчально-виховних закладів; молодих спеціалістів після закінчення вищих навчальних закладів; осіб, звільнених у запас з військової чи альтернативної (невійськової) служби; осіб з інвалідністю, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико-соціальної експертизи; осіб, обраних на посаду; переможців конкурсного відбору на заміщення вакантної посади; осіб, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи; вагітних жінок; одиноких матерів, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; осіб, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців; осіб на тимчасові та сезонні роботи; внутрішньо переміщених осіб. Випробування не встановлюється також при прийнятті на роботу в іншу місцевість і при переведенні на роботу на інше підприємство, в установу, організацію, а також в інших випадках, якщо це передбачено законодавством.

Строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох місяців, а в окремих випадках, за погодженням з відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, – шести місяців.

Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця.

Джерело: http://yur-gazeta.com/golovna/yak-vstanoviti-pracivniku-viprobuvannya-i-yaka-yogo-maksimalna-trivalist.html