flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Чоловіку, який під час сварки необережно завдав тяжких тілесних ушкоджень, ухвалено вирок

21 червня 2019, 15:13

21 червня  2019 року Скадовський районний суд Херсонської області ухвалив вирок стосовно обвинуваченого  за  статтею 128  Кримінального кодексу України (необережне тяжке тілесне ушкодження) та призначив покарання у виді одного року обмеження волі.

Громадянин Т. обвинувачувався у тому, що 29.09.2018 знаходячись поруч із вхідною хвірткою домоволодіння у місті Скадовську, під час сварки наніс потерпілому удар рукою в обличчя, від якого він впав на землю, вдарившись потилицею о бетонне покриття, в результаті чого отримав згідно висновку експертизи тяжкі тілесні ушкодження у вигляді відкритого перелому кісток склепіння та основи черепу та забою головного мозку.

Обвинувачений у судовому засіданні свою вину визнав повністю, підтвердив обставини викладені в обвинувальному акті, пояснив, що йому поскаржилася мати з приводу того, що потерпілий висловлював образи їй та його сестрі. Після чого обвинувачений пішов додому до потерпілого з’ясувати причини такої поведінки та в ході сварки з ним ударив потерпілого рукою в обличчя і той впав. В скоєному щиро розкаявся.

Потерпілий в судовому засіданні пояснив, що в один із днів вересня 2018 року погано себе почував, випив спиртного та ліг відпочивати. Отямився через декілька місяців у лікарні, причин по яким він там опинився не пам’ятає. Наполягав на призначенні обвинуваченому суворого покарання.

При призначенні виду та міри покарання, суд врахував особу обвинуваченого, який за місцем проживання характеризується посередньо, раніше неодноразово судимий, офіційно не одружений, перебуває у фактичних шлюбних відносинах, не працює, на обліку у лікаря-нарколога та лікаря-психіатра не перебуває, стан його здоров’я, позицію потерпілого висловлену ним в судовому засіданні, дані, що характеризують родину обвинуваченого, а також обставину, що пом’якшує покарання - щире каяття, та обставину, яка обтяжує покарання -  рецидив злочинів.

Суд вважав безпідставними доводи захисника обвинуваченого щодо наявності обставини, яка пом’якшує покарання у виді вчинення злочину під впливом сильного душевного хвилювання, викликаного неправомірними або аморальними діями потерпілого, оскільки після вчинення потерпілим дій, які могли бути такими сприйняті обвинуваченим пройшов час, який виключає такий стан. До того ж, сам обвинувачений не вказував про нанесення ним потерпілому тілесного ушкодження внаслідок сильного душевного хвилювання.

Суд врахував також причини виникнення конфлікту між обвинуваченим та потерпілим, вчинення останнім протиправних дій по відношенні до матері та сестри обвинуваченого, в тому числі висловлюванні на їх адреси образ, що не спростовано в ході судового розгляду, а також покази свідків в частині даних, що опосередковано характеризують особу потерпілого.

Разом з тим, «… суд не вбачає підстав для призначення обвинуваченому іншого, більш м’якого покарання ніж обмеження волі, оскільки вказані в сукупності обставини в повній мірі не виправдовують поведінку обвинуваченого, внаслідок якої потерпілим отримано тяжкі тілесні ушкодження», - зазначено у вироку суду.

 

Також, чоловіку доведеться сплатити на користь держави витрати за проведення експертизи в сумі  757,15 грн.

Наразі вирок не набрав чинності, на нього може бути подана апеляція до Херсонського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту його проголошення.

З повним текстом вироку можна ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень, здійснивши пошук за номером справи 663/3512/18.