16 липня 2019 року колегією суддів Скадовського районного суду Херсонської області ухвалено вирок стосовно обвинуваченого за частиною першою статтею 121 Кримінального кодексу України (вчинення умисного тяжкого тілесного ушкодження, небезпечного для життя в момент заподіяння) та призначено покарання у виді позбавлення волі строком на п’ять років та на підставі статті 75 КК України звільнено від відбування покарання з випробуванням, якщо він протягом визначеного іспитового строку терміном три роки не вчинить нового злочину.
Органами досудового слідства громадянин обвинувачувався у тому, що знаходячись 07.08.2017 за місцем мешкання у смт. Рикове Генічеського району Херсонської області, маючи умисел на завдання тілесних ушкоджень своїй дружині, з мотивів ревнощів, взяв належний йому ніж і пішов з місця мешкання, та близько 22:30 год., зустрівши дружину на перехресті вулиць Сивашська та Елеваторна, наніс останній п’ять поранень ножем в область грудної клітини, шиї та живота.
У судовому засіданні обвинувачений вину визнав повністю, щиро розкаявся та пояснив, що 07.08.2017 року він перебував за місцем свого проживання. У той день його дружина пішла до подруги, він їй дзвонив декілька раз на мобільний телефон, але той був відключений. Близько 21.00-22.00 год., вона зателефонувала, та сказала що йде додому і він вийшов їй назустріч. Перед цим він чистив рибу, та взяв з собою ніж яким це робив. Після того, як побачив дружину він погано пам’ятає обставини події. Пам’ятає що він розмахував ножем, та коли побачив багато крові, почав надати дружині першу медичну допомогу і вони з дружиною викликали швидку допомогу. Також разом з дружиною він поїхав до лікарні.
Потерпіла в судовому засіданні підтвердила обставини справи та просила суд суворо не карати обвинуваченого та не позбавляти його волі, оскільки вона його простила, стосунки в них налагодились. В них двоє спільних неповнолітніх дітей, які не зможуть без батька, ще чоловік виховував її двох синів від першого шлюбу, також з ними проживає її брат, який дуже хворий, єдиним хто забезпечує родину є обвинувачений.
При обранні виду та міри покарання обвинуваченому, суд врахував, що вчинений обвинуваченим злочин – є тяжким, конкретні обставини його вчинення, дані про особу обвинуваченого, який раніше до кримінальної відповідальності не притягався, вперше вчинив умисний тяжкий злочин проти здоров’я особи, офіційно не працює, одружений, має на утриманні двох неповнолітніх дітей, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває. До обставин пом’якшуючих покарання обвинуваченого суд відносить щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, надання допомоги потерпілій безпосередньо після вчинення злочину, добровільне відшкодування завданої шкоди. Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченого судом не встановлено.
«…враховуючи думку потерпілої, яка будь-яких претензій до обвинуваченого не має і наполягала на застосуванні до обвинуваченого покарання не пов’язаного з позбавленням волі оскільки вони примирились, він єдиний хто матеріально забезпечує їх сім’ю, суд приходить до переконання що для виправлення та запобігання вчинення ним нових злочинів, йому слід призначити покарання в мінімальному розмірі передбаченому санкцією ч.1 ст. 121 КК України у вигляді позбавлення волі, та вважає за можливе звільнити його від відбування призначеного покарання з іспитовим строком на підставі ст. 75 КК України», - зазначено у вироку суду.
Також, чоловіку доведеться сплатити на користь держави витрати за проведення експертиз в сумі 2278,12 грн.
Наразі вирок не набрав чинності, на нього може бути подана апеляція до Херсонського апеляційного суду протягом 30 днів з моменту його проголошення.
З повним текстом вироку можна ознайомитися у Єдиному державному реєстрі судових рішень, здійснивши пошук за номером справи 653/4115/17.