Скадовський районний суд Херсонської області підготував узагальнення судової практики щодо розгляду слідчими суддями клопотань про обрання, продовження, зміну та скасування запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту за 2018 рік – перше півріччя 2019 року.
Головну увагу в узагальненні приділено мотивуванню слідчими суддями при обранні запобіжних заходів у виді тримання під вартою та домашнього арешту обґрунтованості підозри та наявності ризиків, передбачених статтею 177 Кримінального процесуального кодексу України.
Узагальненням встановлено, що у 2018 році на розгляді слідчих суддів перебувало 42 клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, з них: 36 – задоволено, 6 – відмовлено. А у першому півріччі 2019 року на розгляді слідчих суддів перебувало 12 клопотань про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, з них: 10 – задоволено, 2 – відмовлено.
Ознайомитися з узагальненням можна за посиланням.
Для довідки:
Запобіжними заходами, відповідно до частини першої статті 176 Кримінального процесуального кодексу України є:
1) особисте зобов’язання;
2) особиста порука;
3) застава;
4) домашній арешт;
5) тримання під вартою.
Частина перша стаття 177 КПК України визначає, що метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов’язків, а також запобігання спробам:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду;
2) знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення;
3) незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні;
4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином;
5) вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.