Скадовський районний суд Херсонської області завжди закликає громадян бути уважними та дотримуватися Правил дорожнього руху піклуючись про безпеку на дорозі, життя і спокій всіх учасників дорожнього руху.
Та якщо водія зупинили за порушення правил дорожнього руху, йому/їй треба знати різницю у розгляді й оскарженні рішень, які будуть прийматися у зв’язку із цими подіями.
Для початку давайте зорієнтуємося в термінах.
Постанова і протокол
Як інспектор, так і суддя розглядають справу про адмінправопорушення за правилами, встановленими КУпАП.
Що ж робити у випадку незгоди?
- постанову поліцейського можна оскаржити до місцевого загального суду, проте вже у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України (КАСУ); апеляційний перегляд відбуватиметься в апеляційному адміністративному суді;
- не погоджуючись з постановою суду про притягнення до адмінвідповідальності на основі протоколу, можна подати апеляційну скаргу. Апеляційний суд загальної юрисдикції переглядає судове рішення за правилами КУпАП.
Запам'ятайте: постанову про накладення адмінстягнення, ухвалену поліцейським, можна оскаржити до місцевого загального суду, який діятиме як адміністративний суд. Якщо на місці вчинення правопорушення був складений лише протокол, справа буде вирішуватися місцевим загальним судом за правилами КУпАП, а судом другої інстанції виступатиме апеляційний суд загальної юрисдикції.
Джерело: Школа судової журналістики