flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Розгляд і оскарження порушень правил дорожнього руху

02 серпня 2019, 11:02

Скадовський районний суд Херсонської області завжди закликає громадян бути уважними та дотримуватися Правил дорожнього руху піклуючись про безпеку на дорозі, життя і спокій всіх учасників  дорожнього руху.

Та якщо водія зупинили за порушення правил дорожнього руху, йому/їй треба знати різницю у розгляді й оскарженні рішень, які будуть прийматися у зв’язку із цими подіями.

Для початку давайте зорієнтуємося в термінах.

Постанова і протокол

  1. У постанові фіксуються обставини проступку, встановлюється винний і зазначається вид адміністративного стягнення. Перелік правопорушень, за які накладається адмінстягнення шляхом прийняття постанови, визначений Кодексом України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП). Такі правопорушення (у разі їх вчинення) є очевидними, не потребують обов’язкової фіксації технічними засобами та для з’ясування обставин немає практичної необхідності у додаткових діях. Поліцейський, який приймає рішення про накладення адміністративного стягнення, є особою, яка безпосередньо виявила правопорушення, була його очевидцем. Назвімо такі правопорушення «простими».
  2. Натомість у протоколі фіксується, що, де і коли відбулося, а рішення про вину і покарання ухвалює місцевий загальний суд на основі цього протоколу й інших, зібраних інспектором доказів, а також на основі пояснень, наданих суду у судовому засіданні. Назвімо такі правопорушення «складними».

Як інспектор, так і суддя розглядають справу про адмінправопорушення за правилами, встановленими КУпАП.

Що ж робити у випадку незгоди?

- постанову поліцейського можна оскаржити до місцевого загального суду, проте вже у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України (КАСУ); апеляційний перегляд відбуватиметься в апеляційному адміністративному суді;

- не погоджуючись з постановою суду про притягнення до адмінвідповідальності на основі протоколу, можна подати апеляційну скаргу. Апеляційний суд загальної юрисдикції переглядає судове рішення за правилами КУпАП.

 

Запам'ятайте: постанову про накладення адмінстягнення, ухвалену поліцейським, можна оскаржити до місцевого загального суду, який діятиме як адміністративний суд. Якщо на місці вчинення правопорушення був складений лише протокол, справа буде вирішуватися місцевим загальним судом за правилами КУпАП, а судом другої інстанції виступатиме апеляційний суд загальної юрисдикції.

 

Джерело: Школа судової журналістики