Шановні відвідувачі веб-сайту Скадовського районного суду Херсонської області! Пропонуємо ознайомитися з оглядом правових новин минулого тижня. Кожна новина містить посилання на джерело інформації.
З жовтня українці зможуть фотографуватися на документи, не знімаючи головного убору.
Відповідна постанова уряду від 17.07.2019 № 683 оприлюднена на сайті «Урядовий кур'єр».
Уряд скасував одне з найсуворіших правил оформлення документів. Тепер згідно з новими правилами оформлення документів дозволено фотографуватися на паспорт у головному уборі.
Тепер при оформленні документів враховуються рекомендації ІСАО - Міжнародної організації цивільної авіації.
Нові правила покликані зробити процес фотографування на документи більш простим і зручним для представників різних релігійних конфесій.
При цьому залишаться в силі такі вимоги до фото на паспорт:
- фотографування чітко анфас,
- лоб та лице відкриті,
- лице має займати 70-80% площі знімка,
- повинно бути видно плечі,
- людина повинна дивитися чітко в об'єктив, а його очі повинні бути відкриті.
Джерело: https://zib.com.ua/ua/138989-foto_na_pasport_zmineno_pravila_oformlennya_dokumentiv.html
Якщо документи про трудовий стаж не збереглися, його підтвердження здійснюється спеціально створеною Пенсійним фондом України комісією.
Таке роз'яснення надала суддя-спікер Рівненського апеляційного суду Надія Ковальчук, передає.
Предметом розгляду в Рівненському апеляційному суді стала апеляційна скарга жінки на ухвалу Рівненського міського суду від 17 квітня 2019 року, якою відмовлено у відкритті провадження про встановлення факту наявності в трудовій книжці записів про її періоди роботи для реалізації права заявниці на перерахунок пенсії з врахуванням вказаного трудового стажу.
Дослідивши матеріали та обставини справи на предмет повноти їх встановлення, надання їм судом першої інстанції належної юридичної оцінки, вивчивши доводи апеляційної скарги стосовно дотримання норм матеріального і процесуального права, апеляційний суд дійшов до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Залишаючи ухвалу Рівненського міського суду без змін, суд апеляційної інстанції виходив з того, що згідно зі статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та Порядку підтвердження трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній — основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. За її відсутності або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на
підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними документами. У разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється спеціально створеною Пенсійним фондом України комісією на підставі показань свідків, уточнюючих довідок підприємств або організацій.
На підставі статті 105 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та частини другої статті 124 Конституції України особа має право звернутися за захистом свого права до суду, але не з заявою про встановлення факту трудових відносин, що дають право призначення пенсії на пільгових умовах, а оскарженням рішення органу Пенсійного фонду України за правилами адміністративного судочинства.
Підсумовуючи сказане вище, суддя наголосила, що не підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства факти щодо трудового стажу, оскільки визначено позасудовий порядок його вирішення. Тому відмова суду першої інстанції жінці у відкритті провадження за заявою про встановлення факту трудового стажу є законною і обґрунтованою.
Джерело: https://zib.com.ua/ua/139007-yak_pidtverditi_sviy_trudoviy_stazh_yakscho_dokumenti_ne_zbe.html
25 серпня набрав чинності Закон № 2743-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо правового статусу іноземців та осіб без громадянства, які брали участь у захисті територіальної цілісності та недоторканності України", який було прийнято 6 червня.
Так, законною підставою проживання на території України вважається військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу, виданий іноземцю чи особі без громадянства, які в установленому порядку уклали контракт про проходження військової служби у Збройних Силах України.
У Законі "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" визначено, що на законних підставах (навіть якщо їх паспорт прострочений) в Україні перебувають іноземці та апатриди, які надавали інструкторську (стрілецьку, тактичну, медичну, радіотехнічну, вибухотехнічну та іншу) допомогу:
- підрозділам ЗСУ, інших законних військових формувань, правоохоронних органів спеціального призначення, Міністерства внутрішніх справ України, залученим до проведення АТО, перебуваючи безпосередньо у районах її проведення, або залученим до здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, перебуваючи безпосередньо у районах їх проведення, або
- добровольчим формуванням, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України та спільно з вищезазначеними підрозділами стримували РФ у Донецькій та Луганській областях.
Разом з тим, вони зобов'язані отримати посвідку на тимчасове проживання. На дату звернення за оформленням посвідки на тимчасове проживання та до дня її отримання зазначені особи вважаються такими, які перебувають на території України на законних підставах.
Крім того, визначено, що замість зобов'язання припинити іноземне громадянство вони подають декларацію про відмову від іноземного громадянства особи, яка отримала посвідку на тимчасове проживання.
Іноземці та особи без громадянства, які захищали Україну, мають право протягом шести місяців з дня набрання Законом чинності звернутися до міграційної служби із заявою про оформлення посвідки на тимчасове проживання.
Такі особи не можуть бути примусово повернуті в країну походження або третю країну, яка вчинила акт агресії проти України, або в країну, яка не визнає територіальну цілісність та суверенітет України або відмовляється визнавати протиправність посягань на територіальну цілісність та суверенітет України, зокрема, голосувала проти Резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Про територіальну цілісність України" від 27 березня 2014 року.
Нагадаємо, Закон № 2743-VIII, який було прийнято 6 червня, опубліковано 25 червня в газеті "Голос України" .
Стрибки з парашутом дозволяють швидше вийти на пільгову пенсію за вислугою років
Набула чинності Інструкція про зарахування до вислуги років для призначення пенсії на пільгових умовах періодів військової служби військовим, служба яких пов'язана з систематичними стрибками з парашутом. Інструкція затверджена наказом Міноборони від 10 червня № 307.
Один місяць зараховується за півтора на службі у повітрянодесантних, аеромобільних, високомобільних десантних військах, десантно-штурмових військах, з'єднаннях (військових частинах) спеціального призначення, розвідувальних центрах, військових частинах спеціальних операцій, морської піхоти, військової служби правопорядку, у розвідувальних десантних підрозділах, а також на посадах, де виконання обов'язків пов'язане із систематичним виконанням стрибків з парашутом.
Річні норми стрибків з парашутом
до 1 січня 2008 року:
для генералів, адміралів - 2 стрибки;
для полковників, капітанів 1 рангу - 3 стрибки;
для підполковників, майорів, капітанів 2 рангу, капітанів 3 рангу - 4 стрибки;
для осіб молодшого офіцерського складу - 5 стрибків;
для прапорщиків, мічманів, осіб сержантського, старшинського і рядового складу надстрокової служби та військової служби за контрактом - 6 стрибків;
для військовослужбовців строкової служби - 7 стрибків.
з 1 січня 2008 року до 1 січня 2019 року
для чоловіків віком:
до 30 років - 5 стрибків;
від 30 до 40 років - 4 стрибки;
від 40 до 45 років - 3 стрибки;
45 років і більше - 2 стрибки;
для жінок віком:
до 25 років - 5 стрибків;
від 25 до 35 років - 4 стрибки;
від 35 до 40 років - 3 стрибки;
40 років і більше - 2 стрибки;
з 1 січня 2019 року:
для військовослужбовців віком:
до 30 років - 5 стрибків;
від 30 до 40 років - 4 стрибки;
від 40 до 45 років - 3 стрибки;
45 років і більше - 2 стрибки.
Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/188779_vyskov-zmozhut-viyti-na-pensyu-ranshe
Діє постанова Кабміну щодо єдиних критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження госпдіяльності з перевезення пасажирів і вантажів таким траспортом
Кабмін затвердив єдині критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з безпеки на транспорті (Укртрансбезпекою).
Відповідну постанову № 731 було прийнято на урядовому засіданні 14 серпня 2019 року. Постанова набрала чинності 22 серпня.
Визначено, що до таких критеріїв належать:
вид (категорія) колісного транспортного засобу, внесеного до реєстру, функціями якого є збирання, накопичення, облік та надання інформації про засоби провадження діяльності, матеріально-технічну базу та персонал ліцензіата (реєстр), протягом останнього року, що передує плановому періоду;
вид автобусного маршруту, за яким суб'єкт господарювання здійснює перевезення пасажирів протягом останнього року, що передує плановому періоду;
кількість порушень вимог ПДР щодо швидкісного режиму, технічного стану транспортного засобу та стану здоров'я водія, які були виявлені протягом 2 календарних років, що передують плановому періоду;
кількість ДТП протягом останніх 3 років, що передують плановому періоду, які були пов'язані з діяльністю суб'єкта господарювання;
кількість порушень вимог правил перевезення небезпечних вантажів та небезпечних відходів великоваговими і великогабаритними транспортними засобами, які були виявлені протягом 2 календарних років, що передують плановому періоду, а також кількість порушень режиму праці та відпочинку водіїв за цей само період;
вид режиму організації перевезень, за яким суб'єкт господарювання здійснює перевезення пасажирів протягом останнього року, що передує плановому періоду;
кількість порушень таким суб'єктом господарювання відповідних ліцензійних умов провадження господарської діяльності, встановлених за результатами здійснення заходів державного нагляду (контролю) протягом останніх 3 років, що передують плановому періоду;
кількість порушень вимог законодавства щодо прав осіб з інвалідністю (відсутність на автобусному маршруті загального користування автобуса, який відповідає вимогам щодо доступності для осіб з інвалідністю, та невідповідність таких автобусів вимогам законодавства щодо доступності для осіб з інвалідністю), які були виявлені за результатами проведених заходів державного нагляду (контролю) протягом 2 років, що передують плановому періоду.
Суб'єкта господарювання віднесуть до високого, середнього або незначного ступеня ризику з урахуванням суми балів:
від 41 до 100 балів - до високого ступеня ризику;
від 21 до 40 балів - до середнього ступеня ризику;
від 0 до 20 балів - до незначного ступеня ризику.
Суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику перевірятимуть не частіше одного разу на 2 роки; із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на 3 роки; із незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на 5 років.