flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Великоолександрівський районний суд Херсонської області

Огляд правових новин минулого тижня (з 24.02. по 01.03.)

02 березня 2020, 08:55

Шановні відвідувачі веб-сайту Скадовського районного суду Херсонської області! Пропонуємо ознайомитися з оглядом правових новин минулого тижня. Кожна новина містить посилання на джерело інформації.

 

  1. Верховний Суд публікує черговий огляд практики Європейського суду з прав людини

В черговому сьомому у 2020 році огляді практики Європейського суду з прав людини варто звернути увагу, окрім іншого, на рішення у справі ANTONENKO AND OTHERS v. UKRAINE, яким ЄСПЛ, з огляду на свою попередню практику у справі ZELENCHUK AND TSYTSYURA v. UKRAINE, знову визнав порушення Україною ст. 1 Першого протоколу до Конвенції (захист права власності) у зв’язку із загальною забороною на законодавчому рівні продажу чи будь-якої іншої форми відчуження земель сільськогосподарського призначення.

ЄСПЛ також констатував порушення Україною вимог ст. 5 Конвенції у справі POVAROV v. UKRAINE у зв’язку з незаконним триманням під вартою заявника.

Цікавою є і справа MARILENA-CARMEN POPA v. ROMANIA, в якій касаційний суд, розглядаючи справу заявниці, змінив обвинувачення проти неї. Так, заявниця була обвинувачена в декількох епізодах підробки договорів та виправдана судами попередніх інстанцій. Суд касаційної інстанції, посилаючись на висновок експерта, визнав останню винною у вчиненні одного епізоду підробки договору. ЄСПЛ констатував відсутність порушення п. 1 ст. 6 Конвенції (право на справедливий суд), за яким заявниця скаржилась на несправедливість провадження проти неї.

Джерело: https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/899262/

 

  1. Як відновити втрачені чи пошкоджені номерні знаки авто

Як діяти, якщо номерний знак вашого транспортного засобу втрачено або викрадено, розповіли у Головному сервісному центрі МВС.

Для відновлення пошкоджених, втрачених чи викрадених номерних знаків транспортного засобу до будь-якого територіального сервісного центру МВС необхідно надати:

- паспорт громадянина України (у разі надання ID-картки без наявних у безконтактному електронному носії відомостей про реєстрацію місця проживання разом надається довідка про реєстрацію місця проживання особи) або:

тимчасове посвідчення громадянина України;

посвідка на постійне проживання;

посвідки на тимчасове проживання;

посвідчення біженця;

посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту;

посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист;

- ідентифікаційний код власника транспортного засобу;

- свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

- у разі крадіжки - довідку про втрату номерних знаків, видану у відділенні Нацполіції;

- у разі втрати - письмове пояснення обставин втрати документа.

Якщо власником транспортного засобу є юридична особа, надається акт службового розслідування.

Обов'язково надається транспортний засіб для експертного огляду.

Адміністратор сервісного центру МВС після внесення відповідної інформації до бази даних АІС «Номерний знак» проводить перереєстрацію транспортного засобу. Замість утрачених або непридатних для користування номерних знаків на підставі заяви власника або його представника видаються нові свідоцтво про реєстрацію та номерні знаки.

Знайдені номерні знаки після видачі нових вважаються недійсними і їх необхідно здати до сервісних центрів МВС.

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/193277_yak-vdnoviti-vtrachen-chi-poshkodzhen-nomern-znaki-avto

 

  1. Зменшено ставки судового збору: набрав чинності Закон

 27 лютого набув чинності Закон № 465-IX "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві", яким зокрема, внесено зміни в Закон "Про судовий збір". Детальніше про це читайте тут.

Встановлено обмеження ставки судового збору, яка справляється за подання до адміністративного суду:

- апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами: 150 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 15 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (31 530 грн);

- касаційної скарги, заяви про приєднання до касаційної скарги: 200 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, але не більше 20 розмірів прожиткового мінімуму (42 040 грн).

Нагадаємо, прожитковий мінімум з 1 січня становить 2102 грн.

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/193365_zmensheno-stavki-sudovogo-zboru-nabrav-chinnost-zakon

 

  1. Набуло чинності рішення ЄСПЛ про люстрацію держслужбовців

Набула чинності постанова Європейського суду з прав людини, відповідно до якої констатовано порушення Конвенції у процесі звільнення держслужбовців за Законом про люстрацію (рішення у справі «Полях та інші проти України»).

Суд визначив, що звільнення державних службовців згідно із законодавством про очищення влади призвело до порушень їхніх прав.

Детальніше про це рішення ми писали тут.

Читайте також: Верховний Суд роз'яснив умови самопредставництва юросіб

За порушення прав людини Україна повинна виплатити кожному заявнику 5 тис. євро та будь-які виплати, які можуть бути стягнуті як компенсація моральної шкоди. Крім того, Україна має компенсувати заявникам витрати на суд (загалом близько 3 тис. євро).

Велика палата ЄСПЛ не стала задовольняти запит української сторони на розгляд справи, відтак рішення набуло чинності і є остаточним.

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/193329_nabulo-chinnost-rshennya-spl-pro-lyustratsyu-derzhsluzhbovtsv

 

  1. Що впливає на розмір субсидій: роз’яснення Мінсоцполітики

Механізм субсидій передбачає компенсацію витрат громадянам на оплату житлово-комунальних послуг і розрахований на те, щоб застосовувати гнучкий індивідуальний підхід для розрахунку субсидій.

Про це заявив заступник міністра соціальної політики Віталій Музиченко, повідомляє пресслужба міністерства.

Віталій Музиченко вказав, що рахунок за ЖКП - річ індивідуальна і складається з двох величин: тарифу за послугу та кількості спожитої послуги.

Також він зазначив, що на розмір субсидії впливають кілька факторів:

- умови проживання людини (параметри тих послуг, які людина використовує);

- ціна і тариф, яка встановлена відповідним органом для конкретного виду послуги;

- доходи членів домогосподарства.

«Індивідуальний підхід базується на тому, що кожне домогосподарство має визначений індивідуальний відсоток платежу, який сплачується відповідно до доходів. А також полягає ще й в тому, що громадянин має можливість у будь-який час вибрати форму отримання виплат (готівкову, безготівкову). Так, на сьогодні 95% субсидіантів отримують виплати в готівковій формі», - зазначив заступник міністра.

Крім того, Віталій Музиченко звернув увагу на те, що з 2018 року для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) було спрощено процедуру отримання субсидій.

«Для отримання субсидій відповідній категорії громадян необхідно: стати на облік як ВПО за адресою проживання без реєстрації місця проживання, без переоформлення особових рахунків, оформлення договорів оренди, виключно на підставі довідки ВПО, за адресою проживання оформити житлову субсидію», - зазначив він.

Джерело: https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/193325_shcho-vpliva-na-rozmr-subsidy-rozyasnennya-mnsotspoltiki