6 грудня 2018 року колегія суддів Скадовського районного суду Херсонської області задовольнила клопотання Міністрества юстиції України та привела вирок суду Російської Федерації у відповідність із законодавством України.
Вироком Совєтського районного суду міста Ростова-на-Дону Російської Федерації від 05.12.2017 громадянина України П. засуджено за вчинення замаху на незаконний збут наркотичних засобів, вчинений з використанням інформаційно-телекомунікаційних мереж (включаючи мережу «Інтернет»), за попередньою змово групою осіб, у особливо великому розмірі (частиною 3 статті 30, частиною 5 статті 228.1 Кримінального кодексу Російської Федерації) до дев’яти років шести місяців позбавлення волі із відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму.
Міністерство юстиції України звернулася до Скадовського районного суду Херсонської з клопотанням про приведення зазначеного вироку у відповідність до законодавства України для подальшого відбування засудженим П. покарання на території України відповідно до положень Конвенції про передачу засуджених осіб від 21 березня 1983 року.
Відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України вирок суду іноземної держави може бути визнаний і виконаний на території України у випадках і в обсязі, передбачених міжнародним договором, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України. У даному випадку суд приймав рішення керуючись Закон України «Про приєднання України до Європейської Конвенції про передачу засуджених осіб, 1983 рік», відповідно до якого, вказана Європейська Конвенція є частиною національного законодавства і застосовується у порядку, передбаченому для норм національного законодавства.
Під час розгляду клопотання суд заслухав думку прокурора, яка вважала за можливе задовольнити клопотання, дослідив письмові матеріали та заяву засудженого П. про передачу його в Україну для подальшого відбування покарання та прийшов до висновку, що громадянина П. засуджено за вчинення дій, які також є караними за законодавством України та їхня кваліфікація відповідає частині 2 статті 15, статті 307 частини 3 Кримінального кодексу України.
Згідно із Кримінальним процесуальним кодексом України при визначенні строку покарання у виді позбавлення волі, що підлягає відбуванню на підставі вироку суду іноземної держави, суд дотримується тривалості призначеного таким вироком покарання, крім таких випадків, зокрема, якщо строк покарання, призначений вироком суду іноземної держави, є меншим, ніж мінімальний строк, передбачений санкцією статті Кримінального кодексу України за відповідне кримінальне правопорушення.
Покарання, призначене П. вироком іноземної держави, наближене до мінімального строку покарання, яке може бути призначене відповідно до статті 307 частини 3 КК України, тому суд вбачав підстави для дотримання тривалості призначеного вказаним вироком покарання.
Таким чином, вирок Совєтського районного суду міста Ростова-на-Дону Російської Федерації від 05.12.2017, приведено у відповідність із законодавством України та слід вважати П. засудженим за частиною 3 статті 15, частини 3 статті 307 КК України із призначенням йому покарання у виді позбавлення волі на строк 9 років 6 місяців.
Наразі ухвала колегії суддів не набрала чинності, на неї може бути подана апеляційна скарга до Херсонського апеляційного суду протягом 7 днів з дня його проголошення.
Пошук в ЄДРСР судового рішення можна здійснити за номером 663/3541/18.