Під час оперативної наради працівників Скадовського районного суду Херсонської області, яка проводилася 18.07.2016, керівник апарату суду Афанасіаді Л.Д., з метою запобігання та протидії корупційним проявам у суді та на виконання плану антикорупційних заходів, звернула увагу працівників на необхідність дотримання антикорупційного законодавства. Зазначила, що Законом України «Про запобігання корупції» передбачені обмеження щодо використання службових повноважень чи свого становища (ст. 22 Закону), обмеження щодо одержання подарунків (ст. 23 Закону). Нагадала порядок дій державних службовців щодо запобігання одержання неправомірної вигоди, подарунка та поводження з ними: відмовитися від пропозиції; за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію; залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників; письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника (за наявності) або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.
Також, звернула увагу на зобов’язання неухильного дотримання правил етичної поведінки державних службовців при виконанні своїх службових повноважень, дотримування політичної нейтральності, неупередженого ставлення, незважаючи на приватні інтереси, особисте ставлення до будь-яких осіб, на свої політичні погляди, ідеологічні, релігійні або інші особисті погляди чи переконання; сумлінного, компетентного, вчасного, результативного і відповідального виконання службових повноважень та професійних обов’язків, не припущення зловживань своїм службовим становищем. Відповідно до статті 10 Закону України «Про державну службу» державний службовець повинен неупереджено виконувати законні накази (розпорядження), доручення керівників незалежно від їх партійної належності та своїх політичних переконань. Державний службовець не має права демонструвати свої політичні погляди та вчиняти інші дії або бездіяльність, що у будь-який спосіб можуть засвідчити його особливе ставлення до політичних партій і негативно вплинути на імідж державного органу та довіру до влади або становити загрозу для конституційного ладу, територіальної цілісності і національної безпеки, для здоров’я та прав і свобод інших людей.
Крім того, звернула увагу, що за повідомленням Нацагентства з питань запобігання корупції (НАЗК) дата початку роботи системи подачі та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування з 00 годин 00 хвилин 15 серпня 2016 року. "Починаючи з моменту запуску, першими - протягом 60 днів, декларації повинні подати особи, які згідно зі статтею 50 Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище. Згідно з листом Національного агентства з питань запобігання корупції, вважається що вже в серпні-вересні електронні декларації повинні бути заповнити Судді, керівники апаратів суду та представники патронатної служби у суді, а саме, помічник голови та помічники суддів.
Інші держслужбовці почнуть заповнювати електронні декларації з 1 січня 2017 року. Декларацію можна буде подати, заповнивши відповідну форму на сайті НАЗК. Перевіряти декларації буде Департамент фінансового контролю та моніторингу способу життя.